הרב בן דהן: חינוך יהודי בגלות - הצלת נפשות

50 אלף יהודים חיים בפלורידה ורובם מעדיפים לשלוח את ילדיהם לחינוך הכללי. סגן שר הדתות ביקר בבי"ס יהודי: אתם עושים משימת קודש.

חזקי ברוך , י"ח בכסלו תשע"ד

סגן השר לשירותי דת, הרב אלי בן דהן (הבית היהודי), ביקר היום (חמישי) בבית הספר "מסורית יהודית" בפלורידה הנותן מענה לכל הישראלים החיים במדינה, שמהווה בית ספר יהודי לישראלים שחיים בפלורידה.

כחמישים אלף יהודים חיים כיום בפלורידה לאחר שירדו מהארץ, ורובם אינם שולחים את ילדיהם להתחנך בבית ספר יהודי ומעדיפים בתי ספר ציבוריים. הרב בן דהן שמע במהלך הביקור כי הילדים הללו אינם זוכים לתכנים יהודיים ולמורשת ישראל. כמו כן הוצג בפני סגן השר כי אחוזי ההתבוללות בקרב אוכלוסייה זו הולכת וגדלה.

ילדי בית הספר "מסורת יהודית" קיבלו את פניו של הרב בן דהן בשירת "שבת אחים גם יחד" ולאחר מכן ביקר סגן השר בכיתות, שוחח עם הצוות החינוכי וההנהלה ואמר כי "משימתכם היא משימת קודש של הצלת נפשות. בשיחתי עם ההורים הישראלים הם הביעו שמחה גדולה שגם בגלות יש באפשרותם להעניק לילדיהם חינוך יהודי ולימוד עברית במחיר סביר".

בית הספר והמרכז הקהילתי "מסורת יהודית" הוקם לפני כשלוש שנים והוא פועל בשיתוף ההסתדרות הציונית העולמית ומתוקצב גם על ידי המשרד לשירותי דת. בתחילת דרכו מנה בית הספר כעשרים ילדים ובתוך שנתיים מספר הילדים גדל פי עשרה.