מועד ההלוויה טרם נמסר. לאוטמן
מועד ההלוויה טרם נמסר. לאוטמן פלאש 90

חתן פרס ישראל, איש העסקים דב לאוטמן הלך לעולמו (שבת) בגיל 77.

לאוטמן נולד בתל אביב בשנת 1936. לאחר שירותו הצבאי למד הנדסת מכונות במכון הטכנולוגי MIT שבארה"ב, שם התמחה בהנדסת ייצור. לאחר כשנתיים חזר לישראל ומונה, כבר בגיל 27, כמנכ"ל חברת הטקסטיל "סברינה".

בשנת 1975 הקים את מפעל "דלתא" הראשון בכרמיאל ומונה לעמוד בראש ועדת העבודה של התאחדות התעשיינים. בהמשך נבחר ליו"ר לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים בישראל. בשנת 1982 זכה לאוטמן בפרס התעשייה מטעם התאחדות התעשיינים בישראל בקטגוריית הטקסטיל. לאוטמן עמד בראש תנועת "הכל חינוך" לצד המנכ"ל לשעבר ושר החינוך כיום, הרב שי פירון.

בשנים האחרונות התמודד לאוטמן עם מחלת ניוון השרירים ALS וצמצם את פעילותו העסקית והציבורית. הלווייתו תיערך מחר ב-14:30 בבית העלמין קריית שאול בתל אביב.

שר האוצר יאיר לפיד ספד ללאוטמן, "הוא היה דוגמא ומופת לאלה שעושים ולא רק מדברים. בשנים האחרונות הרב שי פירון ואני היינו מצלצלים מדי פעם זה לזה ואומרים, 'בוא נלך אליו.' (שי היה אומר, 'הולכים לסבא דב') והיינו הולכים לספר לו איך אנחנו מתקדמים.

"הוא מצדו היה מזכיר לנו שוב ושוב שחינוך צריך להיות מרכז העשיה שלנו. חינוך הוא תעשיה, חינוך הוא חברה וכלכלה, חינוך הוא הדרך היחידה לבנות חברה אנושית מתוקנת. זוהי הצוואה שלו, ואנחנו נשמור עליה. יהי זכרו ברוך", דברי שר האוצר.

שר הפנים גדעון סער הביע צער והשתתפות בכאב המשפחה על פטירתו של לאוטמן. "לאוטמן היה אדם חדור תחושת שליחות ואכפתיות לחברה הישראלית בכלל  ולחינוך בפרט. הוא תמך במיזמי חינוך והשכלה גבוהה, הקים את תנועת 'הכל חינוך', השתתף והוביל מאבקים ציבוריים על דמותו של החינוך בישראל ועל חשיבות ההשקעה בו.

"כשר החינוך ראיתי בו שותף מסור להעצמת החינוך. כאדם היה לאוטמן אופטימי מושבע שלא נכנע למגבלות הפיזיות שכפתה עליו מחלתו והמשיך להיות פעיל ומלא חיוניות. החברה הישראלית תחסר אותו", ספד סער.