עוצמים עיניים. נפתלי בנט
עוצמים עיניים. נפתלי בנט צילום: פלאש 90

שר הכלכלה נפתלי בנט מתייחס הבוקר להסכם שנחתם בין המעצמות לאיראן ואמר: "״קמנו הבוקר למציאות שבה בזנווה נחתם הסכם רע, רע מאד".

לדבריו "ההסכם הרע שנחתם מעניק לאיראן בדיוק את מה שרצתה - גם הקלה משמעותית בסנקציות וגם שמירה על החלקים המשמעותיים ביותר בתכנית הגרעין שלה".

עוד הוסיף בנט וקבע כי "אם בעוד חמש שנים תתפוצץ מזוודה גרעינית בניו יורק או מדריד, זה יהיה בגלל ההסכם שנחתם הבוקר". באשר לצעדיה של ישראל אל מול ההסכם אומר השר כי "המערכה עוד ארוכה, ונמשיך לפעול בכל ממדי הפעולה". 

עוד הדגיש בנט ואמר כי "חשוב שיידע העולם: ישראל לא תהיה מחויבת להסכם שמסכן את קיומה".

דברים ברוח זו אמר גם השר אורי אריאל: ״ישראל הייתה ותישאר תמיד תלויה בעצמה. ההסכם בזנווה מקדם היום את איראן לגרעין יותר מאי פעם והכל בחסות בינלאומית. באיראן הבוקר חוגגים על מה שהעולם כולו יבכה בעתיד״.

סגן שר הביטחון, ח"כ דני דנון, התייחס גם הוא להסכם ואמר כי מדובר ב"הסכם מצוין לאירן ומסוכן לעולם, שמנטרל אל הסנקציות במקום את הצנטריפוגות. ההסכם לא מפרק אף צנטריפוגה ואף כור אך נותן מכה אנושה לסנקציות".

עוד הוסיף דנון ואמר: " צריך להזכיר שכל האופציות עדיין על השולחן ולישראל החובה והיכולת להגן על עצמה".

גם שר האוצר יאיר לפיד הוסיף דברים דומים ואמר על ההסכם כי הוא "הסכם רע שלא מביא אף לא לפירוקה של צנטריפוגה אחת. אני מוטרד לא רק מעצם ההסכמות אלא מכך שאיבדנו את אוזנו של העולם. לפנינו שתי משימות:  לדאוג לכך שההסכם הסופי יהיה טוב יותר עבור ישראל ועבור העולם ולחדש את האינטימיות ביחסינו עם האמריקאים".