הר הבית
הר הבית המטה לתנועות המקדש

השיח' עומר אבו סארה נשא דרשה ביום שישי האחרון, במסגד אל-אקצה בו תקף בחריפות רבה את הרשות הפלסטינית "הבוגדת" והציג את "הפתרון היחיד" באסלאם המיועד עבור היהודים.

אבו סארה טען, כי הסכמי אוסלו לא הביאו לתוצאות כלשהן, ולמעשה כיום מכירים בכך שמדובר היה בטעות שהובילה למכירת אדמה ליהודים. הוא הדגיש, כי פלסטין היא אדמת הקדש (ווקף) אסלאמית ואסור לוותר עליה בשום פנים ואופן.

הפתרון מצוי לדבריו בדברי נביא האסלאם מוחמד שאמר "הילחמו בהם", ולא אמר תנהלו מו"מ איתם או תוותרו להם. בהקשר זה ציטט אבו סארה את המסורת המצוטטת מפי הנביא מוחמד, ולפיה העץ והאבן קוראים למוסלמי ואומרים לו יהודי מסתתר מאחורי, בוא והרוג אותו, ואמר: "היהודים, אין לנו עבורם אלא החרב" (فاليهود ليس لهم عندنا  الا السيف), ובמשתמע – צריך לנהל נגדם מלחמת חורמה ולא להידבר איתם.

אבו סארה כינה את מנהיגי הרשות הפלסטינים בוגדים בגלל שוויתרו על שלושה רבעים משטחי פלסטין עבור היהודים ועל שהם מקיימים מו"מ לשם מו"מ ומוכנים לויתורים נוספים על האדמה שממנה עלה נביא האסלאם מוחמד לשמיים.

הוא גם האשים הרשות הפלסטינית בשחיתות, פוליטית, כלכלית ומוסרית וטען בהקשר זה כי הרשות הפלסטינית מקיימת בכפר טייבה במחוז רמאללה פסטיבל יין שבו יופיעו להקה ישראלית ו"פרוצות יהודיות" שיבצעו מעשים מושחתים מוסרית עם הצעירים הפלסטינים.  

עוד טען אבו סארה, כי הרשות הפלסטינית הפועלת בניגוד לחוקי אללה מנסה לפגוע במעמד האישה המוסלמית ע"י תמיכה בעריכת משחקי כדורגל לנשים, משחקים החושפים את גופן לעיני גברים, וכן בעריכת אירועי תרבות משותפים עם מדינות המערב ותמיכה בארגוני נשים המקבלים גם מימון זר.

ארגוני הנשים בחברה הפלסטינית, טען אבו סארה, קשורים למודיעין הבינלאומי ולמוסד הישראלי, והם נועדו לפרק את החברה הפלסטינית מבפנים באמצעות חתירה לשחרר את הנשים מהאיסורים החלים עליהם על פי החוק האסלאמי והמסורת הקיימת.

הוא השווה את המצב הקיים במערב בו בנות מתחילות לקיים יחסים בגיל 12, והדבר נתפס כקידמה ואילו כאשר באסלאם הבת מתחתנת בגיל 15 או 16 על פי החוק האסלאמי מציגים זאת כפיגור.

אבו סארה הזהיר את קהל שומעיו, כי הארגונים האלה רוצים גם לבטל את הסמכות של האב על בתו בקביעת החתן, למנוע מהבעל את הסמכות לגרש את אשתו, לתת לאישה אישור לצאת מהבית ללא אישור הבעל ולקבוע שוויון בירושה בין נשים לגברים. הפתרון הרצוי למצב זה, אמר אבו סארה, הוא בהקמת ח'ליפות אסלאמית וביישום החוק האסלאמי.   

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו