הוגש ערעור על הבחירות בבית שמש

אלי כהן, שהפסיד לראש העיר החרדי בהפרש של מאות קולות, דורש בחירות חוזרות. במקביל, המשטרה חוקרת את הזיופים בבחירות.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ד בכסלו תשע"ד

אלי כהן עם רב העיר בית שמש, הרב שמעון ביטון
אלי כהן עם רב העיר בית שמש, הרב שמעון ביטון
פלאש 90

ערעור על תוצאות הבחירות בבית שמש הוגש הבוקר (רביעי) לבית המשפט המנהלי בירושלים, מטעם אלי כהן והמחנה הציוני בבית שמש.

הערעור בא על רקע מעשי הזיוף שהתגלו בבחירות וחקירתם נמצאת בטיפולה של משטרת ישראל. במקביל, היועץ המשפטי לממשלה שוקל גם הוא להגיש ערעור מטעם המדינה על תוצאות הבחירות. 

"בפעם הזו סטו הבחירות בבית שמש באורח מהותי מאמת המידה המקובלת בישראל לקיומן של בחירות" נכתב בעתירה שהוגשה על ידי עו"ד אריאל ניסים ועו"ד איתן הברמן. "אין מדובר בשיבושים או בעבירות כפי שנמצאו לא אחת במהלך השנים ברשויות מקומיות, הפעם מדובר בעניין חריג בחומרתו, הן מהבחינה שהוקם מנגנון משומן ומתוחכם לצורך הטיית הבחירות והן מבחינת ההיקף הגדול, כנראה, של מצביעים שהצביעו שלא כדין בהכוונת המנגנון המתואר".

ביקורת קשה ומרומזת נמתחת בעתירה כלפי ראש העיר החרדי משה אבוטבול. "דומה כי בבחירות האלה, מתמודדים בבחירות בחרו במודע, במתוכנן ובמפגיע באסטרטגיה עבריינית להטיית תוצאות הבחירות. להשגת תכלית זו פעלו הם לזעזע את אדני שיטת הבחירות בבית שמש ולהביא לקריסת המנגנונים שנועדו לשמור על טוהר הבחירות, ובמקביל נקטו בפעילות עבריינית של ממש, מתוכננת ומתוחכמת להוסיף להם קולות שלא כחוק". 

אלי כהן, שזכה לתמיכת המפלגות הציוניות אך הפסיד לאבוטבול בהפרש של מאות קולות, אמר היום כי "אנו עומדים על האמת, ודורשים צדק. ההגינות והיושר מחייבים את הפעולה שלנו, אסור לנו להישאר אדישים ולהרים ידיים אל מול המרמה רחבת ההיקף שנעשתה בבית שמש".

"פחות מאלף קולות הכריעו את הבחירות בעיר, כאשר ישנם נתונים שהזיופים היו בהיקף גדול הרבה יותר. במקביל לחקירת המשטרה ולפעולתו של היועץ המשפטי לממשלה, גם אנו באנו לדרוש את כיבוד הדמוקרטיה ודרך הישר. המחוייבות שלנו כלפי התושבים שבחרו בנו, דורשת את פעולתנו ואנו נעשה הכל כדי לעמוד בכבוד וביושר במחויבותנו", הוסיף כהן.

השבוע דווח כי היועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטין, שוקל לערער על תוצאות הבחירות המקומיות בעיר ולבקש מבית-המשפט להורות על בחירות חוזרות. חקירת הזיופים בבית שמש החלה לאחר שבעיצומו של יום הבחירות התגלו בדירה בעיר כ-200 תעודות זהות ודרכונים של תושבים שלא התכוונו להצביע בבחירות.

בתחילת החקירה נעצרו שני חשודים, ואולם בימים האחרונים התחזק החשד שעוד גורמים היו מעורבים בזיוף הבחירות ולכן קיים וינשטיין דיונים בנושא. 

מלשכת ראש העיר אבוטבול טרם נמסרה תגובה, זו תפורסם לכשתתקבל.