הלווייתו של איינשטיין

אלפי בני אדם הגיעו בשעות הצהריים (רביעי) לכיכר רבין בתל אביב, שבמרכזה הוצב ארונו של הזמר אריק איינשטיין.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע אף הוא לכיכר כדי לעבור על פני ארונו של איינשטיין. נתניהו לחץ ידיים לקרובי משפחתו וחבריו של הזמר המנוח.

בטקס האשכבה ספד לו ראש הממשלה ואמר "כמה שאנחנו אוהבים אותך כולנו אני אוהב אותך מאוד. כולנו גדלנו על השירים שלך צחקנו עד דמעות כמה צחקנו מהמערכונים שלך התרגשנו מהסרטים שלך. באומה של יוצרים גדולים וזמרים גדולים זה לא פשוט לומר את זה אבל זה נכון - היית הגדול מכולם. ארץ ישראל היפה והאמיתית והמזוקקת".

"היית אומן נפלא ולא פחות מזה היית אדם נפלא. היצירה שלך היא חלק מהתרבות של עם ישראל בארצו והיצירה שלך תמשיך לחיות איתנו. תודה לך על השפע והאושר והרגש שהעשרת בהם את חיינו. היי שלום אריק", הוסיף נתניהו.

שרת התרבות והספורט, לימור לבנת, נשאה דברים גם היא אודות תרומתו של איינשטיין לתרבות הישראלית ולאהבה שחש כל אחד מתושבי הארץ, ללא הבדלי דיל או מעמד, לאיינשטיין. 

השרה לבנת הוסיפה וסיפרה על החלטה שהתקבלה במשרד התרבות על הענקת פרסי מפעל חיים על שמו של איינשטיין.

קרוב משפחתו של איינשטיין, הרב אורי זוהר ספד ואמר "אתה חיית רק את הטוב, לא יכולת להבין את הרע"

"אני רוצה לנחם את האלמנה - איזו מסירות נפש, איזו אהבה, לא עזבה אותך לרגע. הבנות, הבן, היתה לך גאווה. אני נפרד ממך, עקפת אותנו, אני לא יכול לעזוב אותך".

הרב זוהר הוסיף, "אנחנו יודעים שעשית טוב להרבה אנשים - לא כי אתה זמר או שחקן, אלא כי היית אדם".

דברי פרידה מיוחדים ונרגשים נשא חברו הקרוב של אריק איינשטיין, השחקן מוני מושונוב שסיפר על שיחת טלפון שקיבל באחרונה מהמוסיקאי נועם שריף שהודיע לו על כוונה להעניק לאיינשטיין פרס הכרוך בסכום כספי גבוה, אך לשם כך יהיה איינשטיין צריך להגיע ולקבל את הפרס.

שריף ביקש ממושונוב לשוחח עם איינשטיין ולבקש ממנו שיאות לקבל את הפרס ואכן מושונוב התקשר אליו ולאחר שיחה קצרה בה ניסה איינשטיין לחקות את נימת דיבורו של שריף הודיע לו מושונוב על הכוונה להעניק לו פרס. איינשטיין הודיע למושונוב שלא יגיע. כששאל מושונוב מדוע השיב לו איינשטיין לאחר רגע קל של שתיקה 'אני מתבייש'.

"לא התביישת", אמר מושונוב, "לעזור לכל אחד ולנחם אנשים פשוטים וראשי עם, שרים וראשי ממשלה, לא שפטת איש גם כאשר הכותרות כבר חרצו דין".

ארונו של איינשטיין ז"ל בכיכר רבין