החרדים לבן דהן: הוזל את תעריפי המקוואות

הח"כים החרדים בשאילתא דחופה לסגן שר הדתות הרב אלי בן דהן: "אגרת המקוואות עלתה במאה אחוזים -  למרות התחייבות מפורשת של האוצר".

חיים לב - ערוץ 7 , כ"ד בכסלו תשע"ד

ח"כ אורי מקלב (יהדות התורה) פנה היום (רביעי) בשאילתא דחופה לסגן שר הדתות הרב אלי בן דהן מאחר שלטענתו עלו לאחרונה האגרות למקוואות במאה אחוזים באופן בלתי מוסבר.

"יש מקוואות שגובים היום עשרים שקלים במקום עשרה שקלים כפי שהיה כל השנים, מדובר בעוול שזועק לשמים, אסור לתת יד להעלאת מחירים במקומות כאלו, הציבור נפגע מכך בצורה חמורה".

גם ח"כ משה גפני, פנה במליאת הכנסת ואמר כי "כשכיהנתי כיו"ר ועדת הכספים דאגנו שוב ושוב שמחירי המקוואות לא יעלו, היו דיונים ושר האוצר דאז יובל שטייניץ ואנוכי הגענו לסיכום חד משמעי שמחירי המקוואות פשוט לא יעלו, אני פונה אליך לא לתת יד לכך, אל תיתן למשרד האוצר להפר את ההתחייבות שהייתה חד משמעית".

במענה לפנייתם, ענה סגר שר הדתות כי מחירי המים, החשמל והסולר עלו ולכן הוחלט להעלות את האגרה בחמישים אחוזים, מעשרה שקלים לחמישה עשר בלבד. בתגובה מחה מקלב ואמר כי יש מקומות שגובים גם עשרים שקלים, ועצם ההעלאה היא פגיעה קשה בציבור.

גפני אמר גם הוא כי "אתה ממונה על התפקיד, תעמוד על כך שהמחיר לא יעלה, האוצר תמיד דורש ותמיד מוצא את הסיבות להעלות את המחירים, אבל תפקידך כסגן שר דתות הוא לדאוג לציבור ולמנוע את העלאת המחירים הזאת, תמיד עשינו זאת ולא יתכן שכעת הציבור יסבול".

סגן השר ענה בתגובה כי יבדוק את עניין התחייבות האוצר ובמידה ואכן קיימת, יפעל להפחית שוב את האגרה, "אמרו לי שההתחייבות הייתה רק עד ינואר 2013" אמר סגן השר. ח"כ גפני הגיב כי "לא היה דבר כזה, אתה מוזמן לשאול את שר האוצר הקודם, ההתחייבות הייתה חד משמעית לא לפגוע במקוואות ולא להעלות את המחירים בלי תאריכים,  לא יתכן שגם משרד האוצר יפר בצורה בוטה את התחייבותו, וגם הציבור כולו ייפגע, ואתה כסגן שר דתות תגן על כך - בגלל עליית מחירים?".