חיים פוגל אביו של אודי פוגל הי"ד
חיים פוגל אביו של אודי פוגל הי"ד קריה החינוך איתמר

שר השיכון, אורי אריאל, השתתף הערב (רביעי) בטקס הנחת אבן פינה לקרית החינוך בישוב איתמר שתכלול מבני קבע לשתי הישיבות השוכנות באיתמר ותיקרא על שם חמשת בני משפחת פוגל.

"אני אומר לכם, יש הרבה מאוד שרי ממשלה ומשרדי ממשלה שרוצים לעזור בהקמת קרית הישיבה על שם בני משפחת פוגל", אמר שר השיכון, "הקריה הזו תהיה קריה נאמנה לתורה, לעבודה ולמעשים טובים בדרכה של משפחת פוגל".

השר אריאל הוסיף "ביום הזה שבו אנחנו מתחילים פה את הבניה אנחנו אומרים, בעזרת השם נחנוך עוד הרבה בתים ביהודה, בשומרון ובירושלים וככה נאמר לעצמנו ואחר כך לעולם כולו 'עם ישראל חי!".

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה אמר בנאומו "בימים אלה אנחנו קוראים את פרשות השבוע שבהן מסופרים סיפוריו של יוסף הצדיק. ליוסף היו שתי תכונות מרכזיות: הוא היה חולם כי בלי חלומות לא מתגשם שום דבר וחלומות מובילים אותנו למעשה. בלי חלומות לא היינו מתחילים להקים פה קרית ישיבה כל כך יפה וכל כך מכובדת וגם זה חלום שיתגשם. תכונה שניה של יוסף זו השמירה על הזהות. יוסף  אומר 'נער עברי אנוכי' ולא מתכחש למוצא שלו וכך גם אנחנו בשומרון, לא מתכחשים לעובדה שאבותינו הילכו, חיו ובנו את המקום הזה כבר לפני אלפי שנים".

צילום: קרית החינוך איתמר
צילום: קרית החינוך איתמר
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו