חבר המועצה החדש אריה קינג מחזיק תיק בhטחון חרום ואיכות הסביבה בעיירית ירושלים, מברך את יו"ר הסיעה' שמואל שקדי' ומחזיק תיק הכספים בעירייה על חזרתו הכמעט מוחלטת  לפעילות מלאה.

"אני חוזר ומבקש מכל מכריו ומוקיריו להמשיך להתפלל לשלומו של שמואל אליהו בן בריינה, זה נס חנוכה שהוא חזר כמעט לחלוטין להיות שמואל שקדי, ראש העיר נתן בו אמון להיות יו"ר ועדת הכספים, שזו ועדה מאוד דומיננטית בעיקר בעיריית ירושלים שמגלגלת מיליארדי שקלים, בזכות שמואל והניסיון שלו נצליח לבצע את השינויים בכל התחומים".

קינג מציין כי בכל השיחות שקיים עם ראש העיר הם הגיעו להסכמות על דרכי פעולה משותפות, "לא הסתרתי את הביקורת על ניר ברקת, לתפיסתו אין מחלוקת בינו לבינינו על יעדי העירייה, המחלוקת היא רק איך להגיע אל אותה המטרה, אבל גם ניר רוצה לייהד את ירושלים, שתמשיך להיות מאוחדת ושיהודים יוכלו לגור בכל מקום שהם רוצים".

לדבריו הביטחון יחזור לשכונות התפר, "קיימתי כבר כמה פגישות בנוגע לגבעה הצרפתית, אנחנו מתכוונים ליצור גנים באזור החיץ שליד הגבעה הצרפתית ולהציב שם מצלמות. אני שמח לומר שיש היום הגירה חיובית של חרדים ואנשי ציונות דתית והמגמה החיובית משתפרת".

 כמחזיק תיק איכות הסביבה, מצהיר קינג כי המלחמה נגד המואזינים המרעישים תיכנס לעידן חדש, "בשבוע שעבר הוצאנו מכרז לתפקיד חדש, ממונה על אכיפת חוק הרעש. כמו שלנו אסור להרעיש אחרי 12 בלילה כך להם יהיה אסור".

לפני שלושה שבועות עבר שקדי אירוע מוחי בשעה ששהה בביתו שבירושלים. שקדי פונה תחילה על ידי צוות מגן דוד אדום לטיפול רפואי בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, משם הועבר להמשך טיפול בבית החולים שיבא בתל השומר.

בימים הראשונים הדאגה לבריאותו היתה רבה, אולם הוא התאושש בקצב מהיר מאוד.