צעירי הבית היהודי חגגו עם סטנדאפ פוליטי

הצעירים נהנו ממופע של יאיר אורבך שהגיע משופם כאות הזדהות עם השר אורי אורבך.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ה בכסלו תשע"ד

צעירי מפלגת הבית היהודי חגגו אמש (רביעי) הדלקת נר ראשון של חנוכה עם מופע סטנדאפ פוליטי מיוחד של יאיר אורבך, שהגיע משופם, בדומה לשר לאזרחים ותיקים אורי אורבך שהוא ומנכ"ל המפלגה ניר אורבך השתתפו באירוע.

מלבד הבדיחות על הדתיים, יאיר אורבך הקדיש חלק מהמופע לענייני המפלגה, כמו היכרותו עם חברי הכנסת. ("ישנתי במיטה של ח"כ יוני שטבון", עם דגש על העובדה "כשהוא לא היה שם").

"כל אחד משפיע או לא משפיע מהמקום בו הוא נמצא", אמר השר אורי אורבך לצעירים, בהתייחסו לפטירת אריק איינשטיין. "צריך לנצל את היכולת להשפיע כל אחד מהמקום בו הוא נמצא. המקבילה היהודית לשיר 'אני ואתה נשנה את העולם' היא 'לעולם יאמר אדם בשבילי נברא העולם' – בדרך שלי".

אורבך הדגיש כי "רוב המהפכות התחילו בשני אנשים ששתו תה. בראיה היסטורית פוליטית עברנו משהו לפני שנה שהוא הרבה יותר משמעותי ממה שחושבים. הסיפור זה חזרה לחיים פוליטיים של הציונות הדתית, והצורה בה שבנו לפוליטיקה מובילה לשינויים. בטח שלצעירי הבית היהודי יש מה לתת – להגדיר מחדש את התפקיד של הציונות הדתית".

ואילו מנכ"ל המפלגה, ניר אורבך אמר כי, "הפעילות כאן היא חלק ממה שהתחיל בפריימריז. זאת סנונית ראשונה של פעילות הצעירים שאנחנו לוקחים בה חלק".טוען....