נהגים תושבי הר חברון שנסעו הערב (חמישי) לביתם, הופתעו לגלות כי הכבישים החשוכים בדרך כלל בין מיתר למיתרים, ובין מעלה חבר לכרמל, הוארו על ידי המועמד לראשות מועצת הר חברון, איציק זרגרי.

בצד הכביש הוצבו פנסי תאורה גדולים שהציפו באור כמה מאות מטרים מן הכביש, ובשוליים הוצבו שלטים שעליהם נכתב "לא רק בחנוכה צריך פה אור".

"מיד אחרי הדלקת הנר השני של חג האורות, יצאנו להוסיף אור בהר חברון, מתוך ידיעה שתמיד נכון לעשות זאת, לא רק בחג", אמר איציק זרגרי. "בעיית הכבישים החשוכים באזור שלנו פשוט בלתי נסבלת, ואנחנו חייבים לטפל בה באופן מיידי. זוהי סכנת נפשות".

זרגרי סיפר כי רק לפני כשבוע, בקטע כביש חשוך באזור צומת בית חגי, משפחה מהאזור עברה תאונת דרכים לאחר שסייח צעיר חצה את הכביש בריצה. "חייבים להאיר את הכבישים כדי לחיות. במקביל לתאורה, צריך גם תיקון תשתיות של הכבישים, וגם הוספה של שילוט, שחיוני באזור כמו שלנו". 

בעיית הכבישים החשוכים בהר חברון ובאזורים נוספים באזור יהודה ושומרון, ידועה ומוכרת לגורמים המקצועיים. לאורך קטעים ועיקולים רבים שוררת אפלה גמורה, הדורשת ערנות גבוהה ומאמץ רב בנהיגה, ומסכנת חיי אדם.

זרגרי העיד כי המחזה הפתיע נהגים שעברו באזור, שעצרו כדי להבין את פשר האור הפתאומי. "היו תגובות מאוד טובות של נהגים, שעצרו בצד ובאו לברך. אנשים מודעים מאוד לבעיה הזו, והתאורה שהצבנו - למרות שהאירה למאות מטרים - יצרה תחושה שסוף סוף, למישהו אכפת".