תלמוד תורה של החינוך העצמאי
תלמוד תורה של החינוך העצמאי צילום: פלאש 90

נציגי מוסדות החינוך ברחבי השכונות בירושלים נועדו בסוף השבוע האחרון עם יו"ר "התנועה למען ירושלים ותושביה" חיים מילר, כדי לעורר ולהציף את הבעיות בהן שרויים מוסדות חינוך רבים בעיר.

נציגות וועד ההורים של ביה"ס והגנים "בני עמי" ו"בית יעקב" בשכונת הקטמונים שנכחה בפגישה קבלה על הקשיים עמם הם מתמודדים.

"בית הספר והגנים 'בני עמי' ו'בית יעקב' של החינוך העצמאי בשכונת הקטמונים המתחנכים בו כ-400 תלמידים כן ירבו ומהווה מגדל אור לכל אזור דרום ירושלים, נמצא בסכנת סגירה, לאחר התנכלויות נמשכות של עיריית ירושלים, שרודפים את הנהלת המוסד במלא המרץ, עד כדי כך ששלחו מכתב למשרד החינוך לשלול את רשיון בית הספר, תקדים שלא נעשה מאז ועד היום בשום עירייה בארץ, ואף לא בחיפה האדומה", אמרו.

בהמשך קראו לראשי המפלגות לבל יפקירו את התלמידים. "אל תכריתו את עתיד חינוך הילדים", אמרו. "אל תתנו יד לסגירת בי"ס של החינוך העצמאי. בכל הסכם קואליציוני יותנה המשך קיום בית הספר".

בשיחה עם יו"ר "התנועה למען ירושלים ותושביה" חיים מילר. הביעו תקוה כי נציגי הסיעות החרדיות, יידרשו לפתור את הבעיה.

כמו כן נציגות ועד האמהות של תלמידות סמינר "ברסלב" שנפגשה עם חיים מילר העלתה את הצורך בפתרון דיור לסמינר. אנשי הנציגות הודיעו כי בהעדר מבנה ופתרון תקציבי, בנות הסמינר כבר יושבות תקופה ארוכה בבית.

בפגישה נוספת הועלתה בעיית החסר של גני הילדים בשכונות החרדיות. "לא ייתכן שילדים קטנים ייאלצו להיסחב לגנים רחוקים. לא ייתכן שילדים יישארו בבית בהעדר שטחים לבניית גני ילדים נאותים", אמרו.

יו"ר "התנועה למען ירושלים ותושביה" חיים מילר הבטיח להעלות את הנושא בפני נציגי העירייה בסיעות השונות ולבקשם להעלות את הנושאים לדיון רציני שיוביל לפתרונות מעשיים.