"החג הראשון מזה שנים שאני שמחה בו"

חברי ההנהגה הצעירה של הבית היהודי באו לשמח את תושבי דרום ת"א ולחגוג איתם את חנוכה.

ישי קרוב , כ"ט בכסלו תשע"ד

"החג הראשון מזה שנים שאני שמחה בו"-ערוץ 7
לשמח קשישים בחנוכה
ההנהגה הצעירה

חברי מחוז מרכז של ההנהגה הצעירה, יחד עם חברי סיעת "דרום העיר" בראשות חיים גורן, עברו בין בתי שכונת נווה שאנן הסמוכה לתחנה המרכזית בתל אביב, ושימחו אנשים מבוגרים לרגל החנוכה.

בכל בית אליו נכנסו, הצעירים שרו ורקדו, חילקו סופגניות והדליקו נרות עם התושבים.

לאחר הריקודים והדלקת הנרות, סיפרו המבוגרים לצעירים זכרונות מהעבר. מרדכי, שעלה מרוסיה, הוציא תמונות מהארון מהתקופה שלו כחייל בצבא הרוסי. הוא סיפר כיצד עלה לארץ ועל הקשיים בשנים הראשונות בארץ, "אני גר כאן כבר 40 שנה. המסתננים זו תופעה חדשה".

בחלק מהבתים השאירו הצעירים בבתים את החנוכיות ומספיק נרות לכל החג, זאת לאחר שהצעירים גילו שלא לכל המשפחות יש חנוכיות בבית.

"אתם לא יודעים איך שימחתם אותי, עשיתם לי שמח בלב, תבואו כל פעם" אמרה סופיה, תושבת השכונה.

תושבת נוספת פנתה לבנות שבאו לשמח ואמרה, "אין לי בנות. אתן כמו הבנות שלי".

סימה לא עמדה בעומס הרגשי של השמחה והלכה הצידה לבכות בצד משמחה. אחר כך אמרה, "בזכותכם זה החג הראשון מזה שנים שאני שמחה בו. עשיתם לי את החג". היא הוסיפה "עכשיו סוף סוף אני גאה להיות יהודיה בין כל הזרים שמסביב. עכשיו טוב לי, עכשיו אני מרגישה בבית".

יו"ר ההנהגה הצעירה של הבית היהודי, אסף דנוך, אמר כי "מרגש להגיע בכל פעם מחדש לדרום תל אביב ולראות את העוצמות של האנשים כאן, שלמרות הקשיים מוכיחים שאפשר לעשות ציונות גם בדרום תל אביב, לא פחות משאר הארץ. אני רוצה להודות לרכזות נריה אבולעפיה ורוני קצובר על המסירות והארגון".

צילום:ההנהגה הצעירה