הרכב שנחטף עם התינוקת
הרכב שנחטף עם התינוקת חטיבת דובר המשטרה

חייה של התינוקת בת השנה מהישוב דולב בבנימין ניצלו אתמול בזכות התושייה שהפגין אביה שמצא את בתו ברכב שננטש בין שני כפרים עוינים.

שלושה גברים פלסטינים חטפו אתמול את מכוניתה של תושבת דולב שבחבל בנימין, כשבמושב האחורי נמצאת בתה הקטנה.

"נסעתי הביתה לכיוון דולב עם הבת הקטנה בכיסא מאחורה", שיחזרה אתמול אמה של התינוקת ל"ידיעות אחרונות". "פתאום רכב התחיל להיצמד אליי, אז האצתי. אבל אז הרגשתי מכה מאחורה ומיד עצרתי ויצאתי לבדוק מה קרה. ברכב היו שלושה פלסטינים. אחד מהם יצא ושאל אם קרה משהו. לפני שהספקתי לענות הוא כבר היה בתוך האוטו שלי. שתי המכוניות נסעו, התרחקו במהירות. הייתי חסרת אונים, הפלאפון היה באוטו, רצתי באמצע הכביש וצרחתי שחטפו לי את הילדה. גבר ערבי נתן לי להתקשר לבעלי".

באותו זמן ישב הבעל, קצין לשעבר ביחידה מובחרת, בבית המשפחה בדולב. "היא צעקה בטלפון שהילדה נחטפה עם הרכב", שיחזר. "שמתי נעליים, לקחתי סכין ויצאתי החוצה בריצה להציל את הבת שלי. חיפשתי רכב שאוכל לקחת וראיתי בחניה את הג'יפ של חבר שלי שיש בבעלותו אקדח. יצאנו מיד לנסיעה מהירה לכיוון הנקודה של החטיפה". השכן הוסיף: "ידענו שכל דקה קריטית ותוך כדי שדיווחנו לצבא נסענו מהר מאוד כדי לרדוף אחריהם".

במקום החטיפה פגשו השניים את האם המבוהלת. "אשתי הצביעה לכיוון שהם נסעו אליו. הבנתי שהם בדרך לרמאללה. עלינו לג'יפ ונכנסנו לכפר במהירות כדי להציל אותה. לא פחדתי, היה לי דבר אחד בראש — שהחיים של הבת שלי פה על הכף. באמצע הכפר עצר גבר ערבי ואמר לנו בעברית: 'תבואו איתי, יהיה בסדר'. המשכנו ומצאנו את האוטו נטוש לצד הכביש כשכמה פלסטינים כבר מתגודדים סביבו. ניגשתי מיד לדלת האחורית לראות שהבת בסדר, היא בדיוק התעוררה, לא ידעה מה קורה סביבה והופתעה לראות אותי".

על פי הדיווח בעיתון, במקביל הגיעו לרכב הנטוש שוטרים פלסטינים שביקשו לקחת את האב לחקירה ברמאללה. הוא סירב. בני הזוג נסעו עם התינוקת לתחנת המשטרה במודיעין־עילית ושם הוצגו בפני האמא תמונות של גנבים המוכרים למשטרה. רק בלילה חזרו הבעל ורעייתו הביתה והשכיבו את הילדה לישון.

"אני לא רוצה לחשוב מה היה יכול לקרות", אמר האבא. "אם הם היו מחליטים שיש להם קלף ביד, יכלו בקלות לקחת אותה למרתף ברמאללה, והבת שלי הייתה חטופה לצורך מיקוח. למזלנו המשטרה פעלה בנחישות ונכנסו לכפר בלי לחכות לרכבים ממוגנים. אנחנו חיים במגננה מטורפת, בין גדרות ורכבי סיור. לא הגיוני שנרגיש כל כך חשופים ופגיעים ושכל פלסטיני שקופץ לו ג'וק לראש, פלילי או לאומני, יוכל לנהוג בנו כרצונו. אנחנו מקווים שהאירוע הזה יהיה האחרון. אנחנו חיים בפחד ויש פה אינתיפאדה שקטה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו