בדלת האחורית? עדי קול
בדלת האחורית? עדי קול פלאש 990

מליאת הכנסת דחתה את מועד התשובה וההצבעה בקריאה טרומית על הצעת החוק שנועדה לאפשר מתן נקודות זיכוי בגין ילדים לבני זוג מאותו המין, הצעת חוק אותה הגישה ח"כ עדי קול (יש עתיד) ואתה קבוצת ח"כים.

סגן שר האוצר, ח"כ מיקי לוי, היה בדרכו להשיב על ההצעה כאשר יו"ר הקואליציה, יריב לוין, מסר שמועד התשובה וההצבעה יהיו במועד אחר. ח"כים רבים התרעמו על הדחייה בקריאות ביניים ונדרשו מספר דקות להרגעת הרוחות. יו"ר הכנסת, יולי יואל אדלשטיין, ביקש מח"כ קול וח"כ אילת שקד (הבית היהודי), לצאת מאולם המליאה, לאחר שהמשיכו להתדיין בנושא.

הצעת החוק נועדה לתקן את פקודת מס הכנסה ולקבוע כי בני זוג בני אותו המין יהיו זכאים לנקודות זיכוי בעד ילדיהם בדומה לבני זוג רגילים. מוצע כי, בני הזוג יודיעו לפקיד השומה מי מהם זכאי לנקודות זיכוי להם זכאי גבר בעד ילדיו ומי מהם זכאי לנקודת זיכוי להן זכאית האישה בעד ילדיה.

בבית היהודי מסבירים את החלטת הדחייה ואומרים כי "ישראל ביתנו והבית היהודי דחו את ההצבעה על החוק, מפני שיש עתיד חזרה בה מהסיכומים עם הבית היהודי - אין הצבעה היום על החוק".

עוד מסבירים אנשי 'הבית היהודי' ואומרים ש "אתמול ח"כ עדי קול הסכימה להטבה לזוגות חד מיניים ללא הכרה, ועל בסיס זה הסכמנו להסיר את הוטו. ראינו בתקשורת שעדי חזרה בה מההבנות, ולכן ההצבעה לא תתקיים היום.
כך סוכם בהנהלת הקואליציה. ההצעה שלנו של הטבה ללא הכרה עומדת בעינה. הטעם לכך הוא שאין לנו בעיה עם שוויון זכויות והטבות. יש לנו בעיה עם כפיית שינוי סטטוס קוו בדלת האחורית"

מנגד מוסרת דוברת 'יש עתיד' כי מפלגתה עומדת על כך שההצעה תועלה להצבעה: "בימים האחרונים שינה הבית היהודי את עמדתו בנוגע להצעת חוק נקודת זיכוי של ח"כ עדי קול, תוך שהוא מפיץ הודעות שקריות ומשנה את עמדתו תכופות על פי הפרסומים באמצעי התקשורת. 'יש עתיד' עומדת על עמדתה שהחוק יעבור בקריאה טרומית כלשונו וכל דיון בהסכמות קואליציוניות ייערך רק לאחר הצבעה זו".

  

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7