מתנת חנוכה: התלמידים שיפצו את "ברוש הבקעה"

תלמידי ישיבת אמי"ת יהודה בעפולה יצאו ל"מסע תודעה" שבמהלכו הגיעו ל"ברוש הבקעה" שם נרצח שריה (יאיא) עופר הי"ד.

ישי קרוב , א' בטבת תשע"ד

תלמידי אמי"ת משפצים את רוש הבקעה
תלמידי אמי"ת משפצים את רוש הבקעה
צחי בלאו

תחת הכותרת "לוקחים אחריות" יצאו תלמידי ישיבת אמי"ת יהודה בעפולה ל"מסע תודעה" - מסע שהחל בישיבה ועבר את הארץ לאורכה.

המסע החל קרוב לבית כשהתלמידים שיפצו ושיפרו את חזות בית הספר.

משם המשיכו למבצע לקיחת אחריות על ישוב הארץ בישוב "ברוש הבקעה", בו נרצח סא"ל (מיל.) שריה (יאיא) עופר בפיגוע חבלני.

בישיבה מציינים כי מאז הירצחו של עופר לקחה ישיבת ההסדר שדמות מחולה אחריות על המקום עד ליישובו הקבוע. התלמידים הגיעו למקום במטרה לטפח את הישוב. הם שיפצו וחידשו את גן השעשועים כדי להכשירו למתיישבים חדשים. יום העבודה הסתיים בשיחה מפי הרב רוזנפלד ראש ישיבת ההסדר שדמות מחולה, ושמעו ממנו על האחריות האישית בלימוד התורה.

את היום סיימו התלמידים במסע אלונקות שהסתיים למרגלות המצדה, שם נערך טקס חגיגי שהסתיים בקבלת עול מלכות שמים, שירת התקוה ו"אני מאמין".

ראש ישיבת אמי"ת עפולה, הרב צחי בלאו, הדגיש בפני התלמידים שהם הדור הבא שנושא את האחריות של עם ישראל על כתפיו, "סגרנו מעגל לרגלי המצדה, המעוז האחרון של המרד הגדול ברומאים שלאחריו יצאנו לגלות ארוכה וכעת אנו שוב יהודים חופשיים בארץ ישראל".

למחרת, המשיכו התלמידים לערד ליום של התנדבות ובשיתוף עם המכינה הקדם צבאית במקום, העבירו התלמידים פעילויות בגני הילדים, בבתי הספר ובבית האבות בעיירה הדרומית.

"המסע נועד להעניק לתלמידם את תחושת האחריות שהם נושאים על כתפיהם", אמר הרב בלאו, "אחריות לעצמם, לבית הספר ולקהילה, לעם ,לארץ ולתורת ישראל. במהלך המסע גילו התלמידים שכגודל האחריות - כך גודל הכוחות שיש להם".טוען....