החנוכיה הגדולה בעולם
החנוכיה הגדולה בעולםיוסי וייס - דוברות חברת החשמל

חברת החשמל הדליקה הערב (רביעי) את החנוכייה הגבוהה ביותר בעולם על רקע ארובות תחנת הכוח רדינג שבתל אביב.

את החנוכייה הדליק שר התשתיות הלאומיות האנרגיה והמים, סילבן שלום, יו"ר דירקטוריון חברת החשמל האלוף (מיל.) יפתח רון-טל, ביחד עם אייל נייפלד עובד חברת החשמל, אשר נפצע באורח אנוש בפיגוע בהר מירון ואיבד את ראייתו, מנכ"ל חברת החשמל אלי גליקמן, מנכ"לית משרד האנרגיה אורנה הוזמן בכור, יו"ר ארגון העובדים של חברת החשמל מיקו צרפתי, ומכובדים נוספים.

שר התשתיות הלאומיות האנרגיה והמים, סילבן שלום, אמר "אני גאה להדליק את החנוכייה הגבוהה בעולם. זהו אירוע מיוחד בו גודלה ועוצמתה של החנוכייה מסמל את כוחה של מדינת ישראל בדרכה להפוך למעצמת אנרגיה. אני רוצה לאחל לכולנו חג חנוכה שמח ושנמשיך יחד להאיר את כל בית ישראל".

יו"ר דירקטוריון חברת החשמל האלוף (מיל.) יפתח רון-טל, "אני מתרגש לעמוד כאן היום ולהדליק את החנוכייה עם אייל נייפלד, עובד חברה שבעת שירותו הצבאי נפצע באורח אנוש ואיבד את ראייתו, העובד בחברת החשמל במסגרת מדיניות חשובה של הדירקטוריון לשילוב בעלי מוגבלויות. חג החנוכה, חג האור, הוא חג של קירוב לבבות, המכניס את האור לכל בתי ישראל. זה רק טבעי שחברת החשמל, המאירה את ישראל כבר תשעים שנה תדליק את החנוכייה הגבוהה בעולם ותאיר את שמי ישראל".

החנוכייה תישאר דולקת עד חצות, תאיר את שמי תל אביב וגוש דן, החנוכייה מורכבת מ-9 במות הרמה של חברת החשמל; במת השמש הנישאת לגובה של 28 מטרים ו- 8 במות הרמה שהזרוע שלהן נישאת לגובה של 22 מטרים. זרועות במות ההרמה הוארו בצבעים שונים ומתוכן יצאו 9 אלומות אור לבנות, הנישאות לגובה של כ-10 קילומטרים, וניתן לצפות בהן במרחבי גוש דן.

חברת החשמל הגישה את הפרויקט לספר השיאים של גינס.