אלעד: פיצוץ במגעים הקואליציוניים באלעד

במכתב ששיגר הערב הודיע יו"ר סיעת ש"ס באלעד ללשכת פרוש, על קרע רשמי בין הצדדים. הוא ביקש לכנס את מועצת העיר.

חיים לב - ערוץ 7 , א' בטבת תשע"ד

מתקשה בקואליציה. חגיגות הניצחון של פרוש
מתקשה בקואליציה. חגיגות הניצחון של פרוש
יוני קמפינסקי

ראש עירית אלעד, ישראל פרוש, לא מצליח לכונן קואליציה והערב נדמה כי הפיצוץ מול ש"ס בלתי נמנע.

 יו"ר סיעת ש"ס באלעד, צוריאל קריספל, שיגר הערב (רביעי) מכתב ללשכת פרוש שבו הוא מודיע על קרע רשמי בין הצדדים ומבקש לכנס את מועצת העיר כמי שמחזיק ברוב חברי המועצה ולמנות שני סגנים בשכר לאנשיו – שני הסגנים בשכר היחידים בעירית אלעד.

אנשי פרוש לא יכולים להסכים לדרישה האמורה שכן היא התחייבה להעניק לדגל התורה את אחד התפקיד של סגנות בשכר. יצוין כי קריספל לא מתכוון לעצור בנטילת תפקיד הסגנות אלא אף ליטול את תיק תכנון ובניה ולמנות את עמיתו לממונה על הכספים והגזברות.

מלשכת פרוש נמסר כי "למרות הקשיים, נמשכים המאמצים הכנים להקים קואליציה רחבה מקיר לקיר באלעד. הדרישה שנדחתה היא דרישה אחת בלבד, לקבל את שני תפקידי הסגנים בשכר, היחידים בעיריית אלעד, ולהשאיר את שאר השותפים ללא תמורה ראויה. למרות הסכמתנו, יחד עם שותפינו מתחילת הדרך סיעות דגל התורה והבית שלנו, ללכת לפשרה, התברר כי ישנה בעיה חוקית עם הדבר, ואנחנו חרתנו על דגלנו את קיום ההסכמים וההתנהלות על פי כללי מנהל תקין".

"יודגש, כי על מנת להרבות שלום בעיר, פעלנו מול משרד הפנים, יחד עם עורך דין מומחה בתחום, כדי למצוא פתרונות שישביעו את רצון כל הצדדים. לצערנו, בנושא זה נתקלנו בתקנות ברורות של משרד הפנים שלא מאפשרות את אותן פתרונות, למרות כל הניסיונות שלנו".

"בהודעה לסיעת ש"ס הסברנו את הדבר והוספנו כי אנו בטוחים שעם הבנה ורצון טוב נמצא את הדרך המשותפת להצלחת המשימות העומדות לפתחנו בקדנציה זו. חשוב לציין כי מלבד דרישה זו, לא התגלעו חילוקי דעות בנושאים מהותיים, כמו עתידה הכלכלי של העיר ופיתוחה, עתידם של התושבים ונושאים אקוטים נוספים. אין לנו ספק כי כולנו רואים בעין אחת את השאיפה היחידה, והיא לעשות סוף להתנהלות הלא נכונה שהייתה נהוגה כאן בעיר וליצור עתיד טוב יותר לתושבים. אנו תקווה כי כל הגורמים בעיר ישכילו לפעול יחד למען טובת העיר ותושביה. פנינו ומעשינו לאחדות, וכך יהיה גם בעתיד".

"ראש העיר פנה בעבר ופונה גם מעל במה זו לראשי סיעת ש"ס, וקורא להם להניח בצד את חילוקי הדעות, ולשים דגש על הדברים המהותיים העומדים לפתחנו, כמו התקציב השנתי, יציאה למכרזים חיוניים לבניית שני בתי ספר, גני ילדים, אודיטוריום ומתנ"ס. הצעתי לעמיתיי להקים ועדה משותפת לצורך העניין. אם טובת העיר חשובה להם, זה הזמן לפעול יחד ובמהירות לפיתוח וקידום העיר".