מחשב
מחשב Thinkstock

בין האירועים הבולטים של חודש נובמבר במדיה הישראלית בלטה בעיקר פרשת הזמר המפורסם והקטינות.

אך עוד לפני הסרת צו איסור הפרסום מהפרשה היו מי שכבר מיהרו לחשוף, לשפוט ולחרוץ דין בביתהמשפט הציבורי החדש – הפייסבוק.

מי שעוד ניצלו את הבאזז התקשורתי ואת הרשת החברתית לתועלתם היו האקרים שהפיצו לינק לסרטון שכביכול מפליל את הזמר באישומים המיוחסים לו. הלינק, שהבטיח גרסה לא מצונזרת של "הסרטון של הזמרהמפורסם עם הקטינה", הוביל את המשתמשים שלחצו עליו לאתר אחר בו הם נדרשו להתקין תוספים שונים ואף ללחוץ על הלייק על מנת לצפות בסרטון. למעשה הלינק לא עשה דבר מלבד להתקין וירוסים במחשביהקורבנות ואף להפיץ את ההונאה הלאה בחשבון הפייסבוק שלהם.

בחברת ESET מדגישים שלעולם אין ללחוץ על קישורים בפייסבוק שמבטיחים לכם תכנים פרובוקטיביים, ובטח שלא להוריד "תוספים" כדי שתוכלו לצפות באותם תכנים, גם אם הלינק הגיע מאדם שאתם מכיריםוסומכים עליו. אם בכל זאת לחצתם על הלינק מומלץ לבצע סריקה למחשב מפני איומים ולהחליף את הסיסמה לפייסבוק שלכם.

טרויאני תוקף גולשים ישראלים

עוד איום בולט שתקף את הגולשים הישראלים בחודש נובמבר, ונמצא במקום הראשון בטבלת האיומים השכיחים, הוא סוס טרויאני המכונה JS/FBOOK. זהו סוס טרויאני אשר מופץ בלינקים בפייסבוק ובYouTube. מטרתו של הטרויאני היא לשתול פרסומות בדפי האינטרנט השונים שהגולש מבקר בהם ולנתב אותו לאתרים שבשליטתם, שם הגולש עלול להידבק בווירוסים ובתוכנות זדוניות אחרות שעלולות לעקובאחר הרגלי הגלישה שלו, ולנסות להשיג סיסמאות ומידע רגיש אחר.

האיומים הנפוצים בישראל בחודש נובמבר

אל המקום השני בטבלת האיומים מגיע החודש וירוס המכונה Agent אשר משמש את יוצריו למטרות ריגול אחר הגולשים. ואל המקום השלישי מגיע הסוס הטרויאני -

כדי להימנע מאיומים אלה ההמלצה של ESET היא לוודא תמיד שמערכת ההפעלה והתוכנות המותקנות על המחשב מעודכנות, להימנע מהתקנת אפליקציות או תוכנות אחרות שאינכם יודעים בוודאות מה מקורן ולוודא שעל המחשב מותקנת תוכנת אנטי וירוס מעודכנת.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו