התיירים ממלזיה סיירו בשומרון

מדובר בביקור נדיר לאור העובדה שמלזיה היא מדינה איסלאמית שאיננה מקיימת קשרים דיפלומטיים עם ישראל.

נתנאל כ"ץ , ב' בטבת תשע"ד

התיירים ממלזיה סיירו בשומרון-ערוץ 7
התיירים ממלזיה בשומרון
צילום: מ"מ קרני שומרון

קבוצת תיירים ממלזיה הגיעו לסיור ברחבי השומרון, דבר נדיר בהתחשב בכך שאין קשרים דיפלומטיים בין ישראל לבין מלזיה, שהיא מדינה מוסלמית מובהקת.

הקבוצה הגיעה ביוזמת הארגון "ידידים נוצרים של הישובים ביש"ע" ביוזמת סנדרה ברא"ז מנכ"לית הארגון.

התיירים הינם חלק מהמיעוט הנוצרי בארצם, כולם ממוצא סיני, ואליהם הצטרפה גם סוכנת נסיעות מטייוואן שביקשה אף היא להכיר את השומרון כדי להביא לכאן גם תיירים מארצה.

יום הסיור החל בישוב קרני שומרון, בו מתגוררת סנדרה, בביקור במחלקת הביטחון. משם המשיכה הקבוצה לנטיעות בסמוך לבית הספר היסודי הממלכתי- רימו"ן.

ראש המועצה יגאל להב בירך את חברי הקבוצה על בואם והעניק להם תעודות הוקרה על נטיעותיהם. העצים ניטעו כתרומה מארגון "ידידים נוצרים". בהמשך הסיור שמעו מפי ראש המועצה דברים על הישוב וצפו במצגת על הווי הישוב.

זוהי הפעם הראשונה שתיירים ממלזיה מגיעים לשומרון ועצם הגעתם לישראל אינו דבר של מה בכך. הדבר מצריך בקשה מיוחדת וויזה מיוחדת מאחר ועל הדרכון המלזי מוטבעת הוראה לפיה "דרכון זה אינו לשימוש בישראל". 

ראש המועצה, יגאל להב, אומר כי "שמחנו לארח קבוצת מבקרים ממלזיה, אשר הגיעו ביוזמתה של סנדרה ברא"ז וארגונה. לאור כריתת העצים בחורשת ביה"ס רימו"ן, בקשתי כי עמותת ידידים נוצרים של הישובים ביש"ע תשתול בוסתן עצי פרי בשטח זה. סנדרה ראתה לנכון לשלב את תרומת ארגונה עם סיור הקבוצה המיוחדת ממלזיה ואנו שמחנו לשתף איתה פעולה.  את האירוע ליוו סגל ביה"ס ותלמידי ביה"ס אשר עשו יחד עם עובדי מחלקת השפ"ע ככל שניתן להנעים את זמנם. אני תקווה כי נוכל להגדיל את סבבי הקבוצות והתורמים ליישובנו וכאן המקום להודות לכל העוסקים במלאכה".

סנדרה ברא"ז, מנכ"לית ארגון ידידים נוצרים של הישובים ביש"ע מסרה כי: "הקבוצה הגיעה אלינו במסגרת קשרנו הטובים עם ארגון בינלאומי נוצרי, נוצרים למען ישראל.  רק השבוע הסניף ההולנדי של ארגון זה תרם פקעות של צבעונים לישוב והיום הצלחנו להביא את הקבוצה המלזית שלהם לכאן.  זה באמת מיוחד שהגיעה קבוצת נוצרים מארץ מוסלמית. זו ממש זכות לארח אותם, דווקא כאן בקרני שומרון ולהראות להם את השומרון, כדי שיבינו את הקשר שבין עם ישראל לארץ ישראל, קשר שמקורו בתנ"ך".

בהמשך הסיור ביקרו התיירים גם בהר גריזים ובשילה העתיקה.