מתקפת הסתה נגד ח"כ שקד

סיעת הבית היהודי החליטה להתנגד להכרה רשמית בזוגות חד מיניים. את מתקפת ההסתה שבאה בעקבות ההחלטה ספגה יו"ר הסיעה.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , ה' בטבת תשע"ד

איילת שקד
איילת שקד
צילום: פלאש 90

יו"ר סיעת הבית היהודי, ח"כ איילת שקד, הפכה בימים האחרונים למטרה להסתה בלתי פוסקת בשל עמדת המפלגה נגד הצעת החוק של ח"כ עדי קול.

נזכיר כי סיעת הבית היהודי ביקשה לאמץ פתרונות שיעניקו הטבות מס שוות לזוגות חד מיניים, אך מבלי להעניק הכרה חוקית רשמית לקשר מסוג זה.

ההתקפות הגיעו בצורה חריפה גם לדף הפייסבוק של ח"כ שקד, שם חלק מהגולשים לא בחלו בהסתה ובהשוואה למעשי הנאצים.

"חבל שקודם היו הנאצים ורק אז באה מפלגת הבית היהודי, היו יכולים ללמוד מכם על גזענות יותר מתוחכמת ושקטה. אולי תייעצו לרוסיה איך עושים את זה הומני יותר ולאט לאט", כתב אחד הגולשים.

גולש נוסף כתב, כי "גבלס היה גאה בך" וגולש אחר ציין כי "השלב הבא של שקד" הוא תמונה עם אנשים במדי גטו.

תגובות נאצה אחרות לא היו קשורות לקונוטציות של שואה, אך היו חריפות גם הן:

"איילת, תחזרי למאורה שלך"

"את חתיכת מחלה נוראית שצריך לרפא, את מחלה פסיכוטית, נוראית, בגללך אנשים רוצחים, בכלל מחקרים רבים אומרים שקיום קשר עם אנשים כמוך מוביל לשלל מחלות. את ראויה לרחמים, את פאטית ועלובה, אני רוצה להוסיף רק דבר מאוד חשוב, הקיום שלך מפצל את העם !!! וזה דבר שאנחנו לא ניתן לו לקרות.. אז נשתמש בכל הכלים העומדים לרשותנו. אני רוצה לפנות בזאת לחברי וחברות הכנסת, שידאגו לחוקק חוקים שיפלו נגדך (לדעתי זה יכול לכלול גם גירוש מהארץ). קראתי שאת מרגישה מאויימת. אני שמח. ובהזדמנות זו הנה הטלפון שלך....לכל מי שרוצה להתקשר".

ההודעות שח"כ שקד קיבלה למכשיר הסלולרי שלה לא היו טובות יותר: "כלבה, אמן יהיה לך ילד הומו שתביני שגם זה בנאדם ותשרפי בגיהנום", כתבה לה אחד המסמסים.

מעמותת כמוך – הומואים דתיים אורתודוקסים נמסר בתגובה לדברים: "דווקא מקהילה שקוראת לסובלנות כלפיה, יש ציפייה לסובלנות כלפי אחרים. ההשוואה לנאצים והמילים הנמוכות בתגובות אינן מוסיפות כבוד למגיבים ולקהילה ההומו-לסבית. נכון שיהיה שיח בין הצדדים, וכדאי שלא להסתפק בכותרות אלא להקשיב לדברי הבית היהודי שהודיעו כי אין להם דבר נגד הומואים אלא כל העניין הוא הנושא החקיקתי".