שיא חדש של זוועה בסוריה

ארגון המזוהה עם אל-קאעידה מציג בגאווה שיטה חדשה להריגת העלאווים באמצעות ירי מדויק מטווח קצר בראשם במקלע כבד.

דלית הלוי - ערוץ 7 , ה' בטבת תשע"ד

המלחמה בסוריה
המלחמה בסוריה
רויטרס

מעשי הזוועה שבוצעו בסוריה אינם יודעים גבול.

במהלך מלחמת האזרחים בה נהרגו למעלה מ-120 אלף איש בקרוב לשלוש שנים תועדו אלפי מעשי טבח המוניים, מעשי תקיפה של אלפי נשים ונערות ועינויי תופת עד מוות של עצורים.

בימים האחרונים משווק ספר חדש המתעד לטענת מחבריו קרוב ל-3,000 הרוגים שנרצחו בידי אנשי משטר אסד בסכינים. בסרטוני וידיאו ניתן לראות משפחות שלמות מטף ועד זקן שחוטות בסכין בגרונן.

המורדים האיסלאמיסטים אינם טובלים ידם בצלחת ואף הם מעורבים במעשי זוועה המוניים. בחודשים האחרונים מתפרסמים תמונות חדשות של הוצאות להורג בשחיטה של עצורים מקרב כוחות משטר אסד. הרוצחים אינם מסתפקים בשחיטה בסכין אלא נוהגים גם לערוף את הראש להציגו בפני המצלמה לאות ניצחון על האויבים העלאווים והשיעים.

בימים אלה דווח על סרטון וידיאו ארגון המזוהה עם אל-קאעידה מציגים הפעילים בגאווה את השיטה "המהירה ביותר להתזת ראשי העלאווים". העצור נראה יושב על ברכיו, ידיו קשורות לאחור ועיניו מכוסות בפיסת בד. מולו רכב מסחרי ועל תא מטען הפתוח שלו מורכב מקלע כבד. הפעיל של הארגון האסלאמי הקיצוני מכוון את המקלע הכבד לראשו של העצור מטווח קצר ובירייה אחת מרסק את ראשו לחלוטין ומפזר את רסיסי גולגולתו לכל עבר. לאחר הירי נשמעות קריאות "אללה אכבר".

איננו מביאים את הסרטון לאור תמונות הזוועה הכלולות בו