משה שחורי
משה שחורי צילום: פלאש 90

תביעת הדיבה שהגיש מנכ"ל קדימה לשעבר משה שחורי נגד אתר ערוץ 7 מגיעה לשלב גילוי המסמכים והשאלונים.

עו"ד איתמר בן גביר, המייצג את האתר בתיק, הגיש לבא כוחו של משה שחורי, מסמך ובו מפורטות 78 שאלות עליהן נדרש שחורי להשיב וכן דרישה לגילוי מסמכים.

בין היתר נדרש שחורי להמציא לידי הערוץ את גיליון הרישום הפלילי שלו, את בקשות המעצר של המשטרה בענייניו השונים וכן חוזים ומסמכי התקשרות בין מפלגת קדימה לבין ח.ר.ש. שירותי מידע וייעוץ, וכן ח.ר.ש. משרד חקירות - כאשר על פי החשד משרד זה הועסק על ידי מפלגת קדימה כדי למצוא מידע נגד פוליטיקאים מתחרים.

בשאלון עליו מתבקש שחורי להשיב הוא נשאל בין היתר על פרשת השחיתות ברשות המסים בה נחקר ונעצר על ידי המשטרה, הוא נשאל מה העלתה אותה פרשה באשר אליו ולרעייתו עו"ד דליה שחורי, כאשר התנהלותם בפרשה זכתה לביקורת קשה של שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב דוד רוזן.

כמו כן, נשאל שחורי לחשדות בגינם נחקר במשטרה בעבירות חמורות ביותר הכוללות בין היתר קשירת קשר לביצוע פשע, רישום כוזב במסמכי תאגיד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות,שיבוש מהלכי משפט ועבירות של פגיעה בפרטיות, עוד נשאל באשר לחשדות על מעקבים כלפי בני הזוג נתניהו, כאשר סעיף 35 לשאלון מבקש משחורי להתייחס מפורשות למעקבים אלה, ולספר האם הוא נשאל במשטרה אודות אותם מעקבים.

הדיון במשפט יתקיים בפני השופטת אושרי פרוסט פרנקל.

עו"ד איתמר בן גביר אמר הבוקר "מאחורי השם משה שחורי מרחפת עננה כבדה של מעשים חמורים ביותר, והתנהלות עבריינית ופלילית. אנו נבקש להוכיח כי חובתו המקצועית של הערוץ הייתה לסקר את החקירה, ותביעתו של שחורי נועדה לסתום את הפה לעיתונות החופשית במדינת ישראל".

עורך דינו של שחורי מסר בתגובה, כי "קיבלנו מכתב מעורך דינו של ערוץ 7 במסגרת המשפט המתנהל נגד הערוץ בגין דברי הדיבה שפרסם כנגד מר שחורי. תשובתו של מר שחורי תינתן בבית המשפט ואין בכוונתו להשיב להשמצות הממשיכות להתפרסם כנגדו בערוץ זה".

כזכור בקיץ האחרון קבעה המשטרה בתום חקירה כי יש תשתית ראיתית  לביצוע עבירות חמורות בהן רישום כוזב במסמכי תאגיד, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שיבוש מהלכי משפט ועבירות של פגיעה בפרטיות.

בשנת 2011 הוצא משה שחורי לחופשה מתפקיד מנכ"ל קדימה בשל חשדות חמורים נגדו במסגרת פרשת השוחד שזכתה לכינוי "פרשת רשות המסים מספר 2", לאחר חקירה שוחרר למעצר בית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו