מרפאת הסוכרת במרכז הרפואי 'וולפסון' נערכת בימים אלו לקראת מחקר חדש וייחודי בנוגע לאיזון המטבולי (סוכר ושומנים בדם, לחץ דם וכיו"ב) של חולי סוכרת.

המחקר החדש יבחן את השפעתם של תאי ענבים אדומים על האיזון המטבולי של החולים. המחקר יכלול 4 ביקורים במרפאה, כאשר הטיפול עצמו יינתן למשתתפים למשך 3 חודשים.

מנהל מרפאת הסוכרת ב'וולפסון', ד"ר חוליו וינשטין, מסביר: "היין האדום שמופק מענבים אדומים מכיל חומרים בעלי ערך בריאותי (פוליפנולים), הידוע שבהם הוא החומר רסברטרול. חומרים אלה נחקרו רבות ונמצא כי יש להם השפעה רבה על בריאות הלב, זרימת דם, שומנים בדם, כולסטרול ועוד".

לדבריו, "לאחרונה מתרבים המחקרים שמוכיחים את ההשפעה של הרסברטרול על רמת הסוכרים בדם וגורמים נוספים שקשורים למחלת הסוכרת".

עוד הוסיף ד"ר וינשטין, כי  "במחקר שלנו ב'וולפסון' נעשה שימוש בחומר RGC אשר מכיל רמה גבוהה של רסברטרול ושל יתר הפוליפנולים ויכול לשמש לטיפול בחולים סוכרתיים".

בבית החולים וולפסון מזמינים חולי סוכרת המטופלים בטיפול תרופתי או בדיאטה בלבד אשר מעוניינים להשתתף במחקר במרפאת הסוכרת ב'וולפסון' להתקשר למספר: 03-5028392

RGC הוא מוצר חדש שמיוצר בטכנולוגיה חדשנית באישור משרד הבריאות. המוצר מכיל תאים של ענבים אדומים שגודלו בתנאים מבוקרים של תרבית, וייובשו לצורה של אבקה. התהליך מתבצע ללא שימוש בהנדסה גנטית או בממסים אורגניים. התאים מכילים בתוכם את כל המרכיבים הבריאותיים שנמצאים באופן טבעי בענבים אדומים וביין אדום ללא הסוכרים והאלכוהול.

כך למשל צריכה של מנה יומית של המוצר שווה בערך הבריאותי שלה למאות גרמים של ענבים או כמה כוסות יין. כמות כזו של ענבים ויין לא ניתן לצרוך באופן קבוע בגלל כמות הסוכר והאלכוהול.

העיקרון עליו מבוסס פיתוח המוצר הוא "הפרדוקס הצרפתי" תופעה שמאפיינת את הצרפתים אשר ידועים בדיאטה עתירת שומנים וכולסטרול אך שיעור התחלואה והתמותה שלהם נמוכים ככל הנראה בגלל צריכה מתונה וקבועה של יין אדום.