פייגלין: החיים הם הנצחון, לא המוות

בנאום מרגש מספר משה פייגלין על מחלת הפרקינסון בה לקתה אשתו ומוחה על התוכנית שהביאה את סיפורו של חולה ששם קץ לחייו בשל המחלה.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ח' בטבת תשע"ד

חבר הכנסת משה פייגלין (הליכוד) מוחה על שידורה של התוכנית "עובדה" שהביאה את סיפורו של חולה פרקינסון שהחליט לשים קץ לחייו בשל מחלת הפרקינסון.

החולה, מתי מילוא, סבל 25 שנה מפרקינסון. לאחר שמצבו הסופני הידרדר ביקש לפנות ל"דיגניטאס" - חברה שוויצרית שמאפשרת לחולים סופניים, ליטול קוקטייל קטלני ולהתאבד - בתשלום.

מתי מילוא טס לשוויץ בליווי בתו, כשאת השניים מלווה אילנה דיין וצוות "עובדה". 

פייגלין פתח את דבריו, "אדוני היושב-ראש, לאשתי יש פרקינסון. בכל בוקר היא מתעוררת. במאמץ אדיר מאכילה את הילדים. עושה הרבה חסד עם השכנים ועם הסביבה. מעודדת אנשים. כל יום בשביל אשתי הוא ניצחון אדיר. ניצחון אדיר של החיים בתנאים כמעט בלתי אפשריים.

אבל היום אשתי בסערת נפש, משום שאתמול בערב ערוץ 2 הקרין סרט על יהודי יקר בשם מתי מילוא, שנמצא במצב דומה מאוד למצב שלה – היה, זיכרונו לברכה – והחליט לשים קץ לחייו.

בסרט הזה, בסרט של "עובדה" המעשה הזה מוגדר כניצחון. ואני שואל, האם אין גבול לפופוליזם? האם אין גבול לצורך לזכות ברייטינג בכל מחיר? האם לא מבינים שם, בערוץ 2 שהמעשה הזה עשוי בהחלט לעודד התאבדויות? לראות את הניצחון במוות במקום את הניצחון של ההתמודדות עם החיים? ואני מבקש מכאן מערוץ 2 להקרין עכשיו סרט נוסף על אותם אלו שבחרו בחיים מתוך אותו מצב. והחיים הם הניצחון שלהם, ולא המוות".