נוחי דנקנר
נוחי דנקנר פלאש 90

שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטיין, יצטרך לקבל בקרוב את ההחלטה, האם לאשר את הוצאת השליטה בקונצרן IDB מידי איש העסקים נוחי דנקנר.

השופט ישמע הבוקר (ראשון) את הצדדים, מחד עומדים הנושים אשר הצביעו בעד הצעת קבוצת אדוארדו אלדטיין ומוטי בן משה ואנשי הקבוצה, ומנגד יעמדו בעל השליטה הנוכחי נוחי דנקנר ושותפו לצורך הניסיון לשמור בידיו את השליטה בחברה, אלכסנדר גרנובסקי.

ה"קלף" העיקרי אותו מחזיקים בידיהם אנשי קבוצת דנקנר-גרנובסקי הוא סימני השאלה שעלו על מקורות הונו של איש העסקים מוטי בן משה ושאלת אופי השליטה שלו בחברת "אקסטרא הולדינגס" באמצעותה הוא אמור לבצע את העסקה.

בן משה טען לאורך הדרך כי הוא בעל השליטה היחיד בחברה, אולם לטענתם של אנשי דנקנר קיימים סימני שאלה כבדים בנוגע לנכונות הטענה.

השופט אורנשטיין ישמע הבוקר כאמור את הצדדים, כאשר האפשרויות העומדות בפניו הן שלוש. הראשונה, לאשר את הצעת קבוצת אלשטיין-בן משה, בעדה הצביעו הנושים. השנייה היא להורות על קבלת הצעת קבוצת דנקנר-גרנובסקי בניגוד לדעת למעלה מ-75 אחוזים מן הנושים והשלישית היא להורות על פירוקה של החברה והעברת השליטה בה "דה פקטו" לידי הנושים.

הדיון יתקיים הבוקר, אולם ההחלטה תתקבל ככל הנראה רק בימים הקרובים, אז יוכרע סופית האם בעל השליטה הנוכחי, נוחי דנקנר, ישאר בתמונה, או שמא הוא יפרד בשלב זה מקונצרן IDB שהיה מזוהה עמו במידה רבה כל כך בשנים האחרונות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו