יחידה מובחרת חילצה יולדת מהישוב פני קדם

במשך שעתיים פעל הכוח על מנת להגיע ליישוב שהיה נצור וללא מים וחשמל מיום חמישי האחרון. ח"כ מועלם: איפה שלום עכשיו כשצריך אותם?

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ב בטבת תשע"ד

חיילים
חיילים
דובר צה"ל

כוח של יחידה מובחרת חילץ בצהריים (ראשון) יולדת מהישוב פני קדם במזרח גוש עציון.

במשך שעתיים פעלו הכוחות על מנת להגיע ליישוב שהיה נצור וללא מים וחשמל מיום חמישי האחרון. נכון לעכשיו עדין מפנים מהיישוב משפחות אל הישובים הסמוכים.

המועצה האזורית גוש עציון פועלת 24 שעות ביממה על מנת לספק מזון, ציוד לתינוקות וגנרטורים לישובים נוספים באזור. כמו כן מפעילה המועצה קו המחבר בין משפחות מארחות לבין משפחות המבקשות להתארח וזאת בשל הניתוק מחשמל וממים.

ח"כ שולי מועלם (הבית היהודי) תושבת נווה דניאל סיפרה לערוץ 7 על הערבות ההדדית בין התושבים, הביקורת, ועל השבת בחשיכה.

"יש הרבה מאוד מקום לביקורת והיא גם תגיע אבל נכון לעכשיו צריכים להיות עסוקים להביא את כל האנשים שעדין ללא חשמל ומים למצב אנושי אחר כך נבדוק איפה היו הבעיות ואיך בפעם הבאה מתנהלים אחרת".

"מיום חמישי אנחנו נצורים בבית", סיפרה מועלם, "לסירוגין עם מים וחשמל ולמרות הכול זאת הייתה שבת של חום אנושי ומשפחתי. מאז תחילת הסופה אני מקבלת מאות פניות לעזרה ברחבי יהודה ושומרון ומעבירה לטיפול מיידי לגורמים השונים בניהם המועצה האזורית גוש עציון שעושה עבודה מעולה וחברת החשמל".

לסיום מועלם גם עוקצת את תנועת שלום עכשיו, "עכשיו שמאות מתושבי גוש עציון רוצים להתפנות מבתיהם איפה 'שלום עכשיו' למה הם לא באים לעזור לנו?", שואלת בהלצה ח"כ מועלם.