השקת "שמיטה ישראלית"

אמש (ראשון), הושק בתל אביב מיזם "שמיטה ישראלית". האירוע נערך בהשתתפות הרב הראשי לישראל הרב דוד לאו, מובילי המיזם הרב מיכאל מלכיאור ועינת קרמר, ח"כ רות קלדרון וראשי ארגונים רבים הלוקחים חלק במיזם.

לדברי המארגנים, מטרת המיזם היא "להחזיר את שנת השמיטה אל מקורותיה, ולהפוך אותה משנה של סכסוך על התרי מכירה לשנה של הפסקה, התבוננות פנימית, אחריות חברתית וסביבתית". 

במסגרץ המיזם מתכנון ארגון "בית הלל" להוביל את הקו ההלכתי בכל הקשור להנגשת הלכות השמיטה לכלל הציבור - דתיים וחילוניים.

"יש להפוך את השמיטה מסלע מחלוקת לאבן בניין בחברה הישראלית", אומר הרב רונן נויבירט, מנכ"ל בית הלל, "את חווית השמיטה ההלכתית יש להנגיש לציבור בצורה חיובית ולא טראומטית. יש לשים את הדגש לא על "חשש שמיטה" אלא על "זכות השמיטה". את ההדרכה לציבור יש לעשות מתוך ראייה לאומית וכלל חברתית, ועל פיה לקבוע את סדרי העדיפויות ההלכתיים"

”שמיטה ישראלית", מסביר הצוות שעומד מאחורי המיזם, "נועדה בראש ובראשונה להחזיר את משמעות שנת השמיטה ללוח השנה של כולנו במדינת ישראל, כשנת שיא של למידה ושינוי, ערבות הדדית, צמצום פערים ואחריות סביבתית. כחלק מהפרויקט יתקיימו פעילויות שונות ברחבי הארץ בתחומי החברה, הסביבה, הכלכלה, התרבות, ההשכלה, תוך שילוב בין מגזרים שונים מהעם וגופים חברתיים וחברות עסקיות".