יבדוק. מבקר המדינה
יבדוק. מבקר המדינה פלאש 90

המתקפה הציבורית והתקשורתית על ראש הממשלה ומשפחתו בעקבות דו"ח מבקר המדינה סביב הוצאות מעונו של ראש הממשלה הובילו רבים לתהות מדוע לא נבדקות גם הוצאות משכן הנשיא. כעת מתברר שגם זה צפוי לקרות במהלך השנה הבאה.

העיתון 'ישראל היום' מדווח הבוקר על תשובתו של דובר משרד מבקר המדינה ולפיה "במסגרת תכנית העבודה השנתית השגרתית של 2014, יבדוק משרד מבקר המדינה שוב, כפי שבדק בעבר, את הוצאות מינהל בית הנשיא, ויפרסם דו"ח בנושא".

את הדרישה לפתוח בבדיקת הוצאות משכן הנשיא הוביל בא כוחה של תנועת אומ"ץ, עורך הדין חיים משגב, שכתב למבקר: "נוכח היוזמה המבורכת שנקטו גורמים שונים לבחינת הוצאות בית ראש הממשלה, ולאור העובדה שגם משרדך עוסק בכך כעת, סבורה מרשתי שאף בית הנשיא צריך לעבור בחינה דומה. ככל שידוע למרשתי, הוצאות בית הנשיא מגיעות כעת לסכום המפלצתי של כ־60 מיליון שקלים, כשכלל אין זה ברור שיש הפרדה בין ההוצאות בפועל של בית הנשיא לבין הפרויקטים השונים שנקראים על שמו של שמעון פרס, כגון מרכז פרס לשלום, המרכז האקדמי פרס ועוד".

באומ"ץ מוסיפים ומבקשים לבחון גם "את הוצאות העתק שהיו כרוכות בחגיגת יום ההולדת של שמעון פרס - לרבות את מקורן של התרומות שהתקבלו בעניין זה. לכאורה נראה שקבלת תרומות מן הסוג הזה פותחת פתח לא ראוי. איש ציבור אינו רשאי לקבל 'תרומות' לשם קיום חגיגות פרטיות".

ב'ישראל היום' מובאת גם תגובת בית הנשיא ולפיה "בית הנשיא ימשיך לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם משרד מבקר המדינה, כפי שהיה בעבר".