"יום עצוב ומשמעותי לציונות הדתית"

ח''כ עליזה לביא: היום ברור שתופעת ההטרדות קיימת במגזר הדתי כמו בכל ציבור אחר. בניגוד לעבר, היום יש לאן לפנות.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ט"ו בטבת תשע"ד

ח''כ עליזה לביא
ח''כ עליזה לביא
צילום: פלאש 90
יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה, ח"כ ד"ר עליזה לביא (יש עתיד), הגיבה לגזר הדין שהוטל על הרב מוטי אלון ולפיו הוא יירצה שישה חודשי עבודות שירות ויפצה את המתלונן נגדו בסכום של 10,000 ₪.

"קלות העונש אין בה כדי להטיל דופי בכלי שנתן החוק להטרדה מינית כדי להתמודד עם תופעות של קהילה שהקודים התרבותיים שלה מקשים על הקורבנות להתלונן", אמרה ח''כ לביא, "מרבית התיקים בפרקליטות העוסקים בהטרדה מינית נסגרים ולכן אני מקווה שקהילות נוספות יאמצו את הכלי של פורום פנים קהילתי שעוסק בענייני הטרדה מינית".

לדבריה זהו יום עצוב לציונות הדתית המהווה ציון דרך משמעותי. "יש לזכור ,שהמקרה של הרב אלון אמנם עורר עניין ציבורי רחב, אך זה הוא מקרה אחד מתוך מקרים רבים המגיעים לפתחו של פורום תקנה מאז הקמתו. אם עד לפני כמה שנים ההנחה הרווחת בציבור הדתי הייתה ש'אצלנו זה לא קורה', היום ברור שתופעת ההטרדות המיניות קיימת במגזר הדתי כמו בכל ציבור אחר ושזה עלול לקרות לכל אחד. בניגוד לעבר, היום יש לאן לפנות".

יו"ר מרכז ישיבות בני עקיבא, הרב חיים דרוקמן, התראיין הבוקר לגלי צה"ל לפני פרסום גזר הדין ומתח ביקורת על עצם החלטת בית המשפט להרשיע את הרב אלון. "אני חייב להגיד, עם כל הכבוד לשופטת המלומדת, הרי איש לא היה שם. פלוני אומר כך ואלמוני אומר כך, מי יודע מה היה שם? השופטת? היא היתה שם? לא היו שום עדויות ומדובר על שניים שהיו לבד... איך אפשר לקבוע כך או כך?"

"הכרעת הדין מעוותת", טען הרב דרוקמן, "גם שופט יכול לטעות, אמצעי התקשורת מלהיבים ובדברים מסוג זה מאמינים למתלונן כשאין שום הוכחה קיימה".