שושן ברבי לא יואשם בהריגה

במסגרת הסדר טיעון, שנחתם למרות התנגדות משפחות הנשים שדרס, הופחת סעיף האישום המרכזי מהריגה לגרימת מוות ברשלנות.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ד בטבת תשע"ד

שושן ברבי לא יואשם בהריגה-ערוץ 7
אילוסטרציה
פלאש 90

שושן ברבי, שהואשם כי נהג שיכור ודרס למוות שלוש הולכות רגל בנתניה באוגוסט 2012, יודה ויורשע בעבירות של גרימת מוות ברשלנות, הפקרה ושיבוש מהלכי חקירה.

סעיף ההריגה יימחק מכתב האישום המתוקן בו יודה ברבי במסגרת עסקת טיעון. ההסדר הושג לאחר שהתברר במשפט כי קיים קושי ראייתי בהוכחת חלק ממרכיבי כתב האישום.

בכתב האישום המקורי הואשם ברבי בהריגתן והפקרתן של שלוש נשים בנות משפחה אחת, בתאונה פגע וברח שהתרחשה בחודש אוגוסט 2012 בנתניה ובנהיגה תחת השפעת אלכוהול.

לאחר התאונה נמלט ברבי ושלח במקומו אדם אחר שטען כי הוא זה שנהג ברכב. רק לאחר מצוד משטרתי ארוך נתפס ברבי ולאחר מכן הואשם כאמור בהריגת שלוש הנשים.

בפרקליטות טענו כי יש ראיות לכאורה שיאפשרו להרשיע את ברבי בסעיפי האישום, אולם במהלך המשפט העירה השופטת כי הראיות אינן מספקות.

משפחות שלוש ההרוגות בתאונת הפגע וברח בנתניה חששו כבר עם הגשת כתב האישום מאפשרות של חתימה על הסדר טיעון עם החשוד בדריסה ושיגרו בעניין מכתב ליועץ המשפטי לממשלה.

במכתב דורשות המשפחות להעמיד לדין את ברבי בעבירה של הריגה ולא גרימת מוות ברשלנות, ולהטיל עליו את העונש המרבי על העבירה, עשרים שנות מאסר, עבור כל אחת מההרוגות בתאונה.