אדמונד לוי מעניק את הדו"ח לרה''מ נתניהו
אדמונד לוי מעניק את הדו"ח לרה''מ נתניהו צילום: פלאש 90

בתנועת רגבים טוענים כי שר הביטחון וממשלת ישראל ממשיכים ליישם את דו"ח טליה ששון הנותן עדיפות ברורה לפלשתינים בכל הנוגע להגשת תביעות על קרקעות ביהודה ושומרון בלא צורך להוכיח בעלות.

בצלאל סמוטריץ', מנהל הפעילות ב"רגבים", אמר בשיחה עם ערוץ 7 כי "דו"ח לוי נכון להיום, מעלה אבק. המנהל האזרחי ממשיך להתנהל הפוך ב-180 מעלות מהדו"ח הזה. היחס המפלה שפוגע בזכויות יהודים ביו"ש נמשך... מסלקים אנשים למרות שהצד הפלשתיני לא מציג מסמכים".

לדבריו, כיום מתברר למפרע שדו"ח לוי נועד לרצות את המתיישבים בעקבות פינוי מגרון וגבעת האולפנה ותו לא. "שר הביטחון בוגי יעלון טען אז שדו"ח לוי, בעיניו, הוא התנ"ך לענייני התיישבות. בפועל ההתיישבות ממשיכה לסבול מרדיפות כתוצאה מדו"ח טליה ששון. ממשלת ישראל לא אימצה עד היום את הדו"ח והפקידים ממילא מחויבים עדיין לדו"ח הקודם.

"השרים היו צריכים לאמץ את הדו"ח וזה ממש לא קורה. הייתה הנחה ששר הביטחון יממש את ההמלצות של דו"ח לוי דרך הרגליים ולא בהצהרות, אבל גם זה לא קרה. הקמת הועדה של אדמונד לוי נועדה אולי להקל את הגלולה המרה של הרס מגרון וגבעת האולפנה, אבל לא יותר מכך. צריך להציף את הדרישה ליישם את הדו"ח מול כולם, כולל מול שרי הבית היהודי", הוסיף סמוטריץ'.