הרב מוטי אלון בבית המשפט בירושלים

בית משפט השלום בירושלים גזר הבוקר (רביעי) שישה חודשי עבודות שירות על הרב מוטי אלון שהורשע בעבירת תקיפה מינית של תלמיד. הרב אלון צפוי להגיש ערעור על עצם הרשעתו.

מלבד שישה חודשי עבודות שירות נגזרו על הרב אלון גם 15 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים, וכן פיצוי למתלונן בסך 10,000 ש"ח שישולם בתוך 3 חודשים מהיום.

בהחלטתה קבעה השופטת חגית מאק קלמנוביץ' כי "אין ספק שעצם התנהלות ההליכים והרשעתו של הנאשם, מהווה פגיעה חמורה ומביאה את הנאשם מאיגרא רמה לבירא עמיקתא, לנאשם זכויות רבות על פועלו בנושאים שונים".

השופטת ציינה כי לכך שהרב כבר אינו מועסק במשרות שבהן הועסק בעבר ואינו מחזיק בתפקידים ציבוריים היה שיקול בהחלטתה.

"המעשים שביצע הנאשם נמצאים ברף הנמוך של החומרה מבין עבירות המין", הבהירה השופטת. "השימוש בכוח באישום הראשון היה מינימלי וגם באישום השני, אין מדובר במקרה קיצוני של הפעלת כוח".

מחוץ לאולם בית המשפט כינס הרב אלון מסיבת עיתונאים, במהלכה הבהיר כי יגיש ערעור לאחר שישמע דעת תורה, כלשונו. "אני אפעל בעזרת ה' אך ורק על פי דעת תורה, היא זו שהנחתה אותי והיא זו שתנחה אותי".

בנוגע לעונש שהוטל עליו אמר הרב אלון כי "אני בעבודות שירות כבר 40 שנה ואשמח להמשיך לעשות עבודות שירות עד מאה ועשרים. אם זה באופן רשמי מטעם המדינה זה ודאי טוב. לעצם ההכרעה והמשפט- כל ההרשעה בטעות יסודה. העלילה היא עלילה שקרית והמהלך כולו הוא מהלך עגום".

הרב אלון סיפר כי מצב רוחו שלו ושל בני משפחתו הוא טוב. "אני רק התחשלתי וגדלתי. לי טוב ואני חושב שבעזרת ה' גם למשפחתי טוב. לכולנו טוב... אני מודה לקדוש ברוך הוא באמת ובשמחה. אני חושב טוב ויודע שיהיה טוב ובעזרת ה' תהיה לכולנו מהר גאולה שלימה באהבה רבה לכולנו", אמר.

בא כוחו של הרב אלון, עו"ד אשר אוחיון, התייחס לגזר הדין ואמר כי "יש נחמה קטנה ואכזבה עמוקה מהכרעת הדין. ההכרעה עברה ביקורת משפטית שלי ושל משפטנים בכירים בארץ והמסקנה של כולם היא שראוי שהיא תעבור ביקורת שיפוטית נוספת כי בטעות יסודה... הנחתי בפני הרב אלון את הממצאים והוא יקבל החלטה לעניין ערעור אחרי שישמע דעת תורה".

במסגרת הטיעונים לעונש דרשה הפרקליטות לגזור שנת מאסר על הרב אלון, וסנגורו ביקש לגזור עליו עבודות שירות בלבד. נזכיר כי לרב אלון הוצעה עסקת טיעון שתכלול הרשעה וגזר דין שאינו כולל מאסר בפועל, אך הרב סירב לקבל את ההצעה.