שנה לפטירתו. אמנון ליפקין שחק ז"ל
שנה לפטירתו. אמנון ליפקין שחק ז"ל פלאש 90

חניכי 'תכנית שחק לבני המצווה' יצאו היום (חמישי) ליום שיא בירושלים שמסכם מחזור פעילות והכנה לבר המצווה.

התכנית מופעלת על ידי ישיבת ההסדר 'מאיר הראל' מודיעין ופועלת בקרב ילדי מודיעין מכבים רעות.

לפני שנה בדיוק, ב-19 לדצמבר, הלך לעולמו רא"ל אמנון ליפקין שחק ז"ל מי שיזם את הרעיון וביקש מראש הישיבה, הרב אל"מ (מיל') אליעזר שנוולד שתלמידיו יפעילו תוכנית בר מצווה לילדי העיר מהציבור הכללי. היום בדיוק יצא המחזור ה-19 של הפעילות ליום שיא שבו עלו הנערים לתורה, סיירו בירושלים וקיימו סעודת מצווה.

באחת משיחותיו של הרמטכ"ל לשעבר, רא"ל אמנון ליפקין שח"ק ז"ל, בישיבת ההסדר במודיעין, הוא אמר לתלמידים כי "ראוי שכל מוסד חינוכי יצא מארבע אמותיו ויתרום לקהילה. הבחורים כאן צעירים ונמרצים, חיילים ומפקדים מובילים שיכולים להוביל את עניין בר המצווה בעיר".

עם פטירתו, באזכרה שנערכה בישיבה לזכרו הוכרז כי תוכנית בר המצווה תישא את שמו, "שחק לבני המצווה".

כזכור, הקמת ישיבות הסדר לא היו קיימות באג'נדה של שחק, אך כששמע מפי ראש הישיבה הרב אליעזר שנוולד, על התכנית הייחודית של ישיבת ההסדר, את השילוב בין לימוד תורה ברמה גבוהה, לבין שירות צבאי ארוך ואיכותי יותר שיבטיח אחוזי קצונה גבוהים, הסכים מיד לעמוד כראש הוועדה הציבורית להקמת הישיבה בעיר. אמנון שהיה חבר אמת ושותף אמיתי להקמת הישיבה, המשיך לפעול יחד עם תלמידי הישיבה לחיבור הקשר בין דתיים לחילונים.

מנכ"ל ישיבת ההסדר 'מאיר הראל' במודיעין, צבי זלצר, אומר כי "מרגש לראות את ילדי בר המצווה ומשפחותים והמדריכים תלמידי הישיבה עולים כולם ביחד לחגוג בירושלים את בר המצווה זאת אחרי עשרות מפגשים ופעילויות שכללה גם התנדבות בבית חולים לשמח חולים".

עוד ציין זלצר, כי "הילדים עברו תהליך משמעותי עם הרבה משמעות וערכים וחוו את בר המצווה בשחקים אחרים".