תוספים שאסור להחמיץ לחובבי Firefox
תוספים שאסור להחמיץ לחובבי FirefoxThe Den, הבלוג של Mozilla

התוספים (Add-Ons) הם אחד הדברים שהפכו את הדפדפן Firefox לפופולארי. מדובר ביישומים קטנים שמאפשרים לבצע פעולות שונות בדפדפן.

פעולות אלו אינן כלולות כברירת מחדל בדפדפן. היישומים נכתבים בידי משתמשים פרטיים. הם מופצים באמצעות חנות התוספים של Mozilla. התוספים מוצעים בחינם לכלל משתמשי Firefox, אך ניתן לתרום כסף לכותביהם.

בכל חודש בוחר צוות עצמאי את התוסף המוצלח ביותר שוחרר באותו חודש. לקראת סוף השנה מציג הארגון את רשימת הנבחרים. אולי בגלל סיומת השנה, נבחר תוסף אחד נוסף, כך שהשנה מוצעים 13 תוספים.

שלא במפתיע חלק מהתוספים נוגעים באבטחה ואספקת יכולת גלישה נקייה. שניים, Click & Clean ו-Clear Console מאפשרים למחוק את היסטוריית הגלישה, המטמון, קבצי אינטרנט זמניים ועוד. תוסף אחר, בשם Self Destructing Cookies מקפיד שקובצי עוגיות יפעלו רק כשיש בהן צורך, ויימחקו בעת סגירת האתר כדי למנוע מעקב אחרי הרגלי הגלישה של המשתמש בדפדפן.

אבל לא רק נושאי אבטחה מכוסים ברשימה השנתית. Stylish מאפשר לבחור ערכות נושא ותצוגה לרשימה ארוכה של אתרים. התוסף Reload Plus מוסיף יכולות שונות, כולל שימוש במקשים חמים, לטעינה מחדש של דפי אינטרנט. ואילו התוסף S3 Google Translator עוזר לתרגם משפטי ואפילו אתרים שלמים בקלות תוך תמיכה ב-50 שפות.

הרשימה מאוד מומלצת לכל משתמשי Firefox. את 13 הנבחרים אפשר למצוא כאן, כולל קישורים להורדתם מחנות התוספים.