מקורבי הרב אלון: "הוא חטף מכה, אבל לא מת"

יממה לאחר גזר הדין העביר הרב אלון שיעור לתלמידיו. מקורביו חסמו את הכניסה לעיתונאים.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ז בטבת תשע"ד

היום גזר הדין. הרב אלון
היום גזר הדין. הרב אלון
פלאש 90

הרב מוטי אלון העביר אמש (חמישי) שיעור לתלמידיו, יממה לאחר מתן גזר הדין.

מקורביו של הרב חסמו את הכניסה לעיתונאים בשל חשש מתקריות מביכות. מחוץ לשיעור הפגינו כמה נשים מארגוני הסיוע לנפגעי תקיפה מינית. 

"מבחינת הרב לא מדובר בעונש משמעותי", אמרו מקורבי הרב אלון ל'ישראל היום', "הרב חטף מכה אבל לא מת. מי שמכיר אותו אומר 'מכל זה יצא עבודות שירות?! על זה שבחור חיבק ופירש את זה בצורה מסוימת?!' מי שלא מכיר אותו כנראה נבהל. אין בציונות הדתית אף רב בעל מעמד רציני כמו זה של הרב אלון".

ח"כ שלי יחימוביץ' (העבודה) שלחה אתמול מכתב לשר החינוך הרב שי פירון ולשר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ', וטענה כי "שיעוריו של הרב מוטי אלון לקטינים אסורים על פי חוק ויש להפסיקם לאלתר. המשך קיום שיעוריו של הרב אלון במוסדות חינוך הוא כשל מוסרי וערכי לכשעצמו, לעג לשלטון החוק, מסר נורמטיבי קשה ומבלבל ביותר לתלמידים צעירים הנושאים עיניהם אל מי שזה עתה הורשע", כתבה יחימוביץ'.

חברי פורום תקנה מנסים לשמור על שתיקה ומשדרים מסר ברור ולפיו הם את עבודתם כבר סיימו בהצלחה, כשחשפו את התלונות נגד הרב אלון. הרב אבי גיסר, רב היישוב עופרה, אמר השבוע לערוץ 7 כי "אפשר לומר באופן מוחלט- פורום תקנה מילא את תפקידו בפרשה הנוכחית וממשיך למלא את תפקידו בהווה ובעתיד".