האדמו"ר מבעלזא יצטרף למסע האדמו"רים

ההחלטה התקבלה לאחר שנועץ עם הרב שטיינמן וקיבל את ברכתו לנסיעה. האדמו"ר מתכנן להדק את הקשר עם אלפי חסידיו בארה"ב.

חיים לב - ערוץ 7 , י"ט בטבת תשע"ד

בית המדרש של חסידות בעלזא בירושלים
בית המדרש של חסידות בעלזא בירושלים
צילום: פלאש 90

התרגשות גדולה בחסידות בעלזא לאחר שמזה למעלה מ-20 שנה צפוי האדמו"ר מבעלזא לעשות את דרכו בשבוע הבא לארצות הברית, במסגרת נסיעתם של חברי מועצת גדולי התורה החסידיים לארצות הברית במוצאי השבת הקרובה.

על נסיעת האדמו"רים החסידיים לארצות הברית הוחלט בשבוע שעבר במהלך כינוס מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל.

מטרת הנסיעה היא לעורר את יהודי ארצות הברית והעולם נגד הממשלה המבקשת להטיל סנקציות פליליות על בחורי ישיבה ולהפוך לומדי תורה לעבריינים בהשתמטותם מגיוס לצה"ל. עם זאת, סימן השאלה שריחף מעל הצטרפותו של אדמו"ר מבעלזא למסע העיב על הנסיעה שאמורה לתת אפקט מחאתי נרחב בציבוריות החרדית הכלל –עולמית.

רק בצהרי היום החליט האדמו"ר מבעלזא להשתתף בנסיעה האמורה לצד האדמו"רים מגור, ווזיניץ, צאנז ועוד. ההחלטה התקבלה לאחר שנועץ במהלך היום באמצעות שליחיו עם מנהיג הציבור הליטאי הרב שטיינמן וקיבל את ברכתו לנסיעה. האדמו"ר מבעלזא ידוע כמי שחותר בכל כוחו לאחד את השורות בציבור החרדי, ומכאן הרצון לקבל את גושפנקת הרב שטיינמן לנסיעה.

כאמור, התכונה בחסידות בעלזא גדולה שכן על פי פרסומים שונים האדמו"ר מתכנן לנצל את הגעתו שתימשך ככל הנראה למעלה משבוע וכדי להדק את הקשר עם אלפי חסידיו המתגוררים בכל רחבי ארצות הברית ובעיקר בברוקלין ובמונטריאול שבקנדה.