יוזמה: חרם נגדי על השחקניות המחרימות

ועד מתיישבי השומרון יוזם חרם על הצגות בהן משתתפות השחקניות המסרבות לשחק באריאל. "החלטנו לפעול בצורה נגדית", מסביר היו"ר.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ' בטבת תשע"ד

חרם נגדי? התאטרון הקאמרי
חרם נגדי? התאטרון הקאמרי
צילום: פלאש 90

ועד מתיישבי השומרון יוצא בקמפיין הקורא למתיישבים ולתומכיהם להדיר את רגליהם מכל ההצגות בהן מופיעות שלוש השחקניות, מיה דגן, יעל לבנטל ושרית וינו-אלעד.

לפני כשבוע פורסם, כי השלוש ביקשו מהנהלת הקאמרי שלא להופיע בהצגה 'החברות הכי טובות' האמורה להציג בהיכל התרבות באריאל.

"החרמת ערים ויישובים בהם מתגוררים מאות אלפי ישראליים בלב המולדת היהודית הוא מעשה שלא ייעשה", נכתב במסמך שהפיץ הוועד, "ולכן: למרות שאנו מתנגדים להחרמות אנו נאלצים להשתמש באותו האמצעי כנגד המחרימות - מיה דגן, יעל לבנטל ושרית וינו-אלעד - שמשתמשות בחרם כצעד אנטי ציוני ואנטי יהודי".

בוועד הוסיפו כי הקריאה מופנית לכלל הציבור הרחב האוהד את ארץ ישראל. "לכל תושב, בין אם הוא גר ביו"ש או בשאר חלקי הארץ, יש את הזכות ליהנות מאמנות חופשית ונטולת פניות פוליטיות, בייחוד כשהיא ממומנת מכספי המסים של כולנו, גם של תושבי יהודה ושומרון".

עוד ציינו בוועד כי "מיה דגן, יעל לבנטל ושרית וינו-אלעד מבקשות להחרים את התיאטרון באריאל ולא להופיע בהצגה "חברות הכי טובות" בבירת השומרון. לכן אנחנו לא נבוא להצגות שלהם בכל רחבי הארץ ונחרים אותם בכל מקום שהן מופיעות! בעזרתכם נדאג שהאולם בהצגת "החברות הכי טובות" יהיה ריק!".

בני קצובר, יו"ר ועד מתיישבי השומרון, הסביר ש"הניסיון המתמשך לפעול בצורה של החרמה של מקומות בלב המולדת היהודית הוא מעשה שלא ייעשה, ולכן החלטנו לפעול בצורה נגדית ובאותם אמצעים מול חבורה שמשתמשת בכל צעד אנטי ציוני ואנטי יהודי. הקריאה שלנו מופנית לכלל הציבור הרחב האוהד את ארץ ישראל".