חדר עסקאות הושק היום (שני) במכון טל של בית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים.

חדר העסקאות החדש הינו מסגרת עילית לקבוצה איכותית של סטודנטיות הנמצאות בשנה השלישית ללימודי התואר הראשון בחוגים לחשבונאות ומנהל עסקים במכון טל.

במסגרת פעילותן בחדר העסקאות, הסטודנטיות ינהלו בפועל תיק השקעות מוסדי אמיתי בהיקף של עד כמיליון שקלים. לצורך כך, לומדות המשתתפות אודות ניירות ערך מרכזיים, שוק ההון בישראל, השפעות מאקרו כלכליות עולמיות, ניהול סיכונים פיננסיים, היבטים תורניים בניהול תיקי השקעות דוגמת ריבית והיתר עיסקא ועוד. בסיומה של התכנית המשתתפות ישכללו את ההבנה והיכולת המעשית שלהן בתחומי הידע המימוני ובתחום תכנון וניהול תיקי השקעות.

חדרי העסקאות בבית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים מנוהלים על ידי הלל בש, מנהל סיכונים פיננסים ואיש מקצוע מהשורה הראשונה בתחום, שהביא את הסטודנטים לתוצאות עסקיות ואקדמיות משמעותיות. חדר העסקאות החדש במכון טל הוקם ומתופעל על ידי בנק פאג"י מקבוצת הבנק הבינלאומי הראשון, שאף משתתף במימון הסכומים להשקעה ומעמיד לרשות המשתתפות את המערכות לניהול העסקאות של הבנק.

באירוע ההשקה השתתפו נשיא בית הספר הגבוה לטכנולוגיה בירושלים, פרופ' חיים סוקניק, דיקן הפקולטה למינהל עסקים וראש החוג לחשבונאות ומערכות מידע, פרופ' הרצל פטל, ראש מכון טל, אתי שטרן, וסטודנטיות במחלקות לחשבונאות, מערכות מידע ומנהל עסקים במכון טל.

נשיא בית הספר הגבוה לטכנולוגיה, פרופ' חיים סוקניק, הדגיש במהלך האירוע את חשיבות שמירת האתיקה והמוסר של תלמידות המוסד בעולם העסקים. דיקן הפקולטה למינהל עסקים וראש החוג לחשבונאות ומערכות מידע, פרופ' פטל, העלה על נס את ייחודיות התכנית בקרב המוסדות להשכלה גבוהה ואת התרומה המשמעותית של בנק פאג"י לתפעול חדר העסקות.

לרגל האירוע נערך יום עיון בנושא השקעות כשרות וחכמות, שכלל הרצאה של ציקי רז, ראש תחום פנסיה ושוק ההון בבנק פאג"י, שהציג והמחיש בשיתוף הקהל מהם הגורמים המשפיעים על קבלת ההחלטות שלנו בחיי היומיום בכלל ובתחום ההשקעות בפרט. כמו כן, התקיימה הרצאה של הרב שבתי רפפורט, ראש המכון הגבוה לתורה באוניברסיטת בר אילן, שהרחיב על האיסור "לפני עיוור לא תיתן מכשול" כבסיס להתנהלות נכונה בעולם העסקים והשקעות, המחייב את העוסקים בו לנהוג באחריות ולתת עצות נכונות ללקוחות ולהימנע מהשקעות בתחומים ובחברות העוסקות בנושאים אסורים, דוגמת מכירת נשק למקומות שבהם משתמשים בו להתקפה ולא להגנה, חברות המעסיקות עובדים בתנאי עבדות ועוד.