מקהלת החזנים "יובל" והתזמורת הפילהרמונית הישראלית עלתה השבוע (שני) על במת היכל התרבות בתל אביב לקונצרט ייחודי שפתח את עונת הקונצרטים של "יובל" - האנסמבל הישראלי לחזנות ומוסיקה יהודית.

המנצח, הד"ר מרדכי סובול, החליט להקדיש חלק בקונצרט לשיריו של הזמר אריק איינשטיין שנפטר בחודש שעבר. סובול סיפר כי במלאת 30 לפטירתו של איינשטיין, חשב כי יש הרבה מן המשותף לאיינשטיין ולרוזנבלט, ולפיכך הקדישו יצירה מיוחדת לזכרו. בקונצרט הופיעו החזנים שי אברמסון, רפאל פרידר, חיים אדלר, שלמה גליק, צבי וייס, סיימון כהן.

היצירה, בעיבודו של אופיר סובול, כללה את השירים "אני ואתה נשנה את העולם", "כינרת שלי", "עוף גוזל", ואף הקלטה נדירה של איינשטיין שר את "ירושלים של זהב" משנות ה-60, כאשר החזנים המשיכו אותו בבית השני של השיר. הקהל היה מורכב מכל גווני האוכלוסיה בישראל- חילונים, חרדים ודתיים שחשו את החיבור המיוחד בין כל הקצוות.

סגן שר החינוך אבי וורצמן שנכח באירוע, אמר כי "אריק איינשטיין סימל את החיבור בין דתיים לחילונים וחרדים, וזאת בתוך משפחתו ממש. כאב פטירתו היה של כל הציבורים בישראל. אין מתאים מקונצרט חזנות כדי להיפרד מאריק ולהראות שבסופו של יום- כולנו יכולים להתחבר ולהתעלות מעל המפריד בינינו אל המאחד. אין מתאימה ממוזיקה כדי לאחד בין הקהלים השונים. אני מברך את הד"ר סובול על הקונצרט המרשים והחשוב כל כך לתרבות היהודית שלנו".