בנט ולפיד
בנט ולפיד פלאש 90

מליאת הכנסת אישרה בצהריים (רביעי) בקריאה טרומית את הצעת החוק למתן נקודות זיכוי במס לבני זוג מאותו מין, שהגישה ח"כ עדי קול (יש עתיד). 44 חברי כנסת תמכו בחוק ו-20 התנגדו.

הצעת החוק אושרה בעקבות פשרה אליה הגיעו סיעות הבית היהודי ו'יש עתיד' לפיה יינתנו הטבות ללא הכרה רשמית בבני הזוג מאותו מין. ההצעה לא תגיע לחקיקה אלא תופיע בתקנות שצריכות אישור של שר האוצר וועדת הכספים.

בהצעת החוק מוצע לתקן את פקודת מס הכנסה ולקבוע כי בני זוג בני אותו המין יהיו זכאים לנקודות זיכוי בעד ילדיהם בדומה לבני זוג הטרוסקסואליים. מוצע כי בני הזוג יודיעו לפקיד השומה מי מהם זכאי לנקודות זיכוי להם זכאי גבר בעד ילדיו ומי מהם זכאי לנקודת זיכוי להן זכאית האישה בעד ילדיה.

לקראת ההצבעה הטרומית תקפו חברי הכנסת של מרצ והעבודה את סיעת 'יש עתיד'. באופוזיציה חוששים שהצעת החוק לא תובא בסופו של דבר לקריאה שניה ושלישית והטבות המס יינתנו על ידי תקנות שייקבע שר האוצר יאיר לפיד. חברת הכנסת סתיו שפיר (העבודה) אמרה כי "'יש עתיד' עושה צחוק מחברי הכנסת כשהיא מעלה חוק להצבעה כדי לגנוז אותו בשביל דיל שפל ופחדני עם הבית היהודי. אבל חמור מכך: היא עושה צחוק ממצביעיה שבאמת האמינו כי המפלגה תפעל לשוויון זכויות לקהילה הגאה ולהכרה בזוגות חד מיניים".

שר האוצר לפיד הגיב להתקפות נגדו ואמר כי "החוק הזה לא ייעלם, לא ימוסמס, בהתאם לסיכום של הנהלת הקואליציה החוק הזה יקודם".

שר הכלכלה נפתלי בנט (הבית היהודי) אישר הבוקר בגלי צה''ל כי שתי המפלגות הגיעו להסכם פשרה. "אני מציע שנחזור לשפיות ונתמקד בדברים החשובים שבגללם עם ישראל בחר בנו: להוריד מחירים, להעלות משכורות, לאפשר לזוגות צעירים לחיות בכבוד, ולא לריב כל היום על דת ומדינה, במקומות שאנו חלוקים בדעותינו עליהם".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7