חמאס מתחמש בטילים חדישים

גורם ביטחוני אומר בשיחה עם ערוץ 7 כי ארגון חמאס מתחמש בטילים חדישים ארוכי טווח לקראת סיבוב נוסף עם ישראל.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ג בטבת תשע"ד

נערכים למלחמה הבאה. חמאס
נערכים למלחמה הבאה. חמאס
פלאש 90

הלילה נורתה רקטת קסאם מרצועת עזה לעבר ישראל. אזעקת צבע אדום נשמעה במספר יישובים בעוטף עזה, אך הרקטה עצמה התפוצצה בשטחי הרצועה ולא בישראל.

גורם ביטחוני מגלה לערוץ 7 כי בתקופה האחרונה חמאס מתחמש בטילים חדישים ארוכי טווח זאת כחלק מהכנה לקראת הסיבוב הבא עם ישראל.

"אסור לנו להתבלבל השקט היחסי הזה מהרצועה וחוסר התגובה של חמאס לתקיפת חיל האוויר הוא לא בשל אי יכולת אלא בגלל היערכות מקיפה של הארגון הצבאי בעזה לקראת עימות נוסף עם ישראל", אמר הגורם.

"חמאס לא מתעניין כרגע בשיגור טיל כזה או אחר או רקטה או פצצת מרגמה. חמאס עשה את כל המאמצים כדי לשים את היד על טילים חדישים בעלי טווח שלא היכרנו עד כה וזו המטרה שלו כרגע".

הבוקר נודע כי סוללת כיפת ברזל נפרסה באשדוד. אתמול נפרסו שתי סוללות של המערכת בבאר שבע ובאזור שדרות. 

בתוך כך, שר הביטחון משה יעלון התייחס אתמול למצב הביטחוני והאשים כי האירועים הם פרי הסתה של הרשות הפלסטינית, שמחנכת לשנאה של מדינת ישראל.

"מאחר שלא מדובר בארגונים מסודרים שמבצעים את הפיגועים, אנחנו קוראים לזה פיגועי אווירה", אמר יעלון במהלך תרגיל של חטיבת גבעתי. "כל עוד זה המצב, לצערנו נצטרף להתמודד עם זה ונדע להתמודד עם זה - בין אם על ידי תגבור כוחות ובין אם על ידי שנשים את היד על כל מחבל ונבוא איתו חשבון".