דרוש חוסן פנימי לפני מהלך מדיני. דרעי
דרוש חוסן פנימי לפני מהלך מדיני. דרעיפלאש 90

יו"ר ש"ס, ח''כ אריה דרעי, התייחס (חמישי) להחלטת בית המשפט המחוזי לערוך בחירות חוזרות בבית שמש בעקבות תופעה רחבת היקף של הצבעות פסולות.

"צר לי שבית המשפט הנכבד בחר ללכת אחרי קמפיין תקשורתי וביטל את ההכרעה הדמוקרטית של תושבי בית שמש", אמר דרעי והביע תקווה שראש העיר משה אבוטבול ינצח בבחירות החדשות. "אני סמוך ובטוח כי מועמד ש״ס משה אבוטבול ינצח בשנית ובפער גדול יותר".

ח"כ ישראל אייכלר תקף גם הוא את ההחלטה, "ביטול הבחירות בבית שמש מוכיח שאין הבדל בין הדיקטטורה המשפטית במצרים ובין הדיקטטורה המשפטית במדינת ישראל. יבא יום והמשטר החילוני יוציא את החרדים מחוץ לחוק, כמו שנעשה במצרים. הכל בשם הדמוקרטיה".

"הציבור החרדי צריך להיערך לחיים תחת שלטון עריצים ולהיאבק בכלים שעדיין עומדים לרשותו להגנת זכויות הדת. כל עוד לא ישללו את זכות הבחירה מן החרדים, ננצח גם בבחירות החוזרות בבית שמש. גם המישטרים של פוטין ושל השופט העליון המצרי, מוצאים נימוקים דמוקרטיים לעילא לחסל את יריביהם ולרמוס את זכויות האדם בשם ה'נאורות'", הוסיף.

יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ מנחם אליעזר מוזס, אמר כי "האמת תשוב ותנצח את השקר המתוקשר, גם בסיבוב השני. מהפסיקה עולה ריח של כניעה לתקשורת. מצער שהיועץ המשפטי כמו גם בית המשפט נגררו אחר פופוליזם והסתה נגד ציבור שלם. סופה של האמת לצאת לאור".

ח״כ יעקב אשר אמר בתגובה להחלטת ביהמ"ש כי "זו החלטה תקדימית שיש להניח שהמסע התקשורתי והפוליטי נגד החרדים שהתרחש בתקופה האחרונה תרם לכך רבות. אבל זה לא יעזור כי בעז"ה משה אבוטבול יבחר שוב!". 

לעומתם, ח"כ דב ליפמן (יש עתיד), תושב בית שמש, בירך על פסיקת בית המשפט לקיום בחירות חוזרות בעיר. "כבר כמה שנים אנחנו נלחמים על זהותה של העיר בית שמש, מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית כולה. כרגע נתמקד בבחירות החדשות שהיו נקיות ודמוקרטיות לחלוטין. המנצח של הבחירות יהיה מוסכם ומקובל על כלל אוכלוסיית העיר, ללא שום קשר להגדרה הדתית שלו, מתוך הידיעה כי הוא נבחר באופן הוגן ועל פי חוקי מדינת ישראל".

ח"כ שולי מועלם רפאלי מברכת גם היא על ההחלטה לקיים מערכת בחירות חדשה בבית שמש. "מדובר בהחלטה אמיצה של בית המשפט ואני מברכת על כך. עכשיו זה הזמן לאפשר לציבור בבית שמש בחירה אמיתית בשקיפות מלאה בלי גניבת דעת, בלי טריקים ובלי שטיקים. אני קוראת לתושבי בית שמש לחזור אלי הקלפי להצביע למועמד שיצעיד את העיר קדימה יחד בשיתוף כלל הציבור מתוך תחושת אחריות וטובת העיר כולה".

אלי כהן, המועמד הציוני שהפסיד לאבוטבול ויתמודד מולו שוב בבחירות הקרובות אמר לאחר מתן פסק הדין כי "הצדק ניצח. קיבלנו מקודם את הכרעת השופטים ואני שמח לדעת שהדמוקרטיה בבית שמש ניצחה. החברה התקינה והנורמה הישרה ניצחו. עברנו דרך לא קלה, אבל אני מאמין שבית המשפט הציב את הצדק בדרך הנכונה מול עינינו.

"כעת, למען תושבי בית שמש כולה, עלינו להשאיר את העבר מאחור ולפעול יחדיו למען העיר. אני מאמין באחדות ובכבוד הדדי, אעשה הכל כדי שהדם הרע בין המגזרים ישקע מאחורינו ונוכל לגשת יחדיו נקיים להליך דמוקרטי תקין ומסודר. ברוח הערכים היהודיים, למען הכבוד כל אדם, נמשיך לכבד את כולם ולפעול לתיקון הליקויים", הוסיף כהן.