"ניצחון לדמוקרטיה"

בשכונות הציוניות של בית שמש קבלו בשמחה את הכרעת בית המשפט ולפיה יערכו בחירות חוזרות בעיר. אבוטבול: בית המשפט טעה, נערער לעליון.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ג בטבת תשע"ד | עודכן: 17:45

מפגינים נגד אבוטבול: "לא מוותרים על בית שמש"
מפגינים נגד אבוטבול: "לא מוותרים על בית שמש"
צילום: פלאש 90

בשכונות הציוניות של העיר בית שמש קבלו בשמחה את הכרעת בית המשפט המחוזי ולפיה יערכו בחירות חוזרות בעיר נוכח הזיופים הרבים שהתגלו בבחירות האחרונות.

"היה לנו ברור שבית המשפט ילך עם האמת", אמר לערוץ 7 מאיר העליון, תושב ותיק בבית שמש. "אצלי ברחוב הצביעו כמעט 'פה אחד' עבור המועמד הציוני אלי כהן. לא כי אנחנו נגד משה אבוטבול אלא כי אנחנו רוצים שבית שמש תמשיך להיות כמו שהיא היום - עיר לכולם ולא עיר חרדית".

סיעת ש"ס הודיעה כי תערער לבית המשפט העליון נגד ההחלטה. "צר לי שבית המשפט הנכבד בחר ללכת אחרי קמפיין תקשורתי וביטל את ההכרעה הדמוקרטית של תושבי בית שמש", אמר יו"ר ש"ס ח''כ אריה דרעי והביע תקווה שראש העיר אבוטבול ינצח בבחירות החדשות. "אני סמוך ובטוח כי מועמד ש״ס משה אבוטבול ינצח בשנית ובפער גדול יותר".

ראש העיר אבוטבול הגיב לפסק הדין וטען כי בית המשפט טעה. "נערער לעליון ונעשה מאמצים להוכיח שהדברים נופחו מעבר לכל פרופורציה".

יו"ר האופוזיציה, ח''כ יצחק הרצוג (העבודה), בירך על ההחלטה לקיים בחירות חוזרות ואמר כי "שוב הוכח ששקיפות וטוהר המידות עומדים לנגד עיני בית המשפט. זהו ניצחון גדול לדמוקרטיה. כעת תושבי בית שמש יוכלו לבחור ראש עיר ללא השפעה זרה".

סגן שר הביטחון, דני דנון (הליכוד ביתנו), אמר כי "לא זיופים ולא תחפושות יקבעו מי יעמוד בראש העיר בית שמש, רק התושבים. אני מברך את השופטים שהגנו על לב ליבה של הדמוקרטיה, על טוהר הבחירות, וקבעו שיערכו בחירות חוזרות בעיר".

לעומת השניים, הנהגת הציבור החרדי תקפה את הכרעת השופטים. ח"כ ישראל אייכלר טען כי "ביטול הבחירות בבית שמש מוכיח שאין הבדל בין הדיקטטורה המשפטית במצרים ובין הדיקטטורה המשפטית במדינת ישראל. יבוא יום והמשטר החילוני יוציא את החרדים מחוץ לחוק, כמו שנעשה במצרים. הכל בשם הדמוקרטיה".

"הציבור החרדי צריך להיערך לחיים תחת שלטון עריצים ולהיאבק בכלים שעדיין עומדים לרשותו להגנת זכויות הדת. כל עוד לא ישללו את זכות הבחירה מן החרדים, ננצח גם בבחירות החוזרות בבית שמש. גם המשטרים של פוטין ושל השופט העליון המצרי, מוצאים נימוקים דמוקרטיים לעילא לחסל את יריביהם ולרמוס את זכויות האדם בשם ה'נאורות'", הוסיף.

יו"ר סיעת יהדות התורה, ח"כ מנחם אליעזר מוזס, אמר כי "האמת תשוב ותנצח את השקר המתוקשר, גם בסיבוב השני. מהפסיקה עולה ריח של כניעה לתקשורת. מצער שהיועץ המשפטי כמו גם בית המשפט נגררו אחר פופוליזם והסתה נגד ציבור שלם. סופה של האמת לצאת לאור".