לראשונה מאז הקמת הממשלה, בארגוני המתיישבים ביהודה ושומרון לא ממתינים להסכם מדיני.

המטה המשותף לוועדי המתיישבים בשומרון ובבנימין יחד עם תנועת קוממיות החלו השבוע בקמפיין ענק המזהיר את הציבור מפני "הסכם אוסלו ג'".

"מישהו מנסה להשתיק את זה אבל מתחת לאף שלנו לבני ומולכו מקדמים גירוש יהודים מאסיבי מיישובי יהודה ושמרון", מסביר בני קצובר, יו"ר ועד מתיישבי השומרון. "ג'ון קרי כל כמה ימים מגיע לארץ וכבר התחילו לדבר על סידורי ביטחון בבקעת הירדן כאילו עתיד יהודה ושומרון כבר נחתם", מוסיף בצלאל סמוטריץ' מהמטה המשותף.

במטה המשותף מציינים כי כדי שמפלגות הימין לא יצטרכו לפרוש מהממשלה לכשיובא ההסכם הן צריכות להיאבק בניסיונות של לבני לפגוע באינטרסים של ישראל- מתוך הממשלה. "במידה ולבני תניח הסכם וג'ון קרי יסמוך את ידיו על הנוסח הסופי - מפלגות הימין יפרשו מהקואליציה אבל זה כבר יהיה מאוחר מידי", מדגיש סמוטריץ'.

"ניסיון העבר מלמד אותנו כי פרישה מהממשלה של מפלגות ימין, דוגמת הבית היהודי וישראל ביתנו, לא אפקטיבית כאשר ההסכם כבר חתום. "לא נפתור את מנהיגי מפלגות הימין בדיבורים על פרישה מהממשלה לכשיובא הסכם אוסלו ג' להצבעת השרים", מציין סמוטריץ', "השטח דורש הבהרות ממנהיגי הימין ואמירות ברורות על סיכול כל הסכם כניעה המנוגד לאינטרסים של מדינת ישראל".

"כשזה יתלקח, יהיה מאוחר. חייבים לכבות את זה עכשיו", נכתב במודעות הקמפיין, שיתמקד בשלב הראשוני באינטרנט ובעיתונים. "כל הסימנים מראים שבחדרי המשא ומתן מקדמים הסכם מסוכן לישראל אך משום מה מנהיגי הימין ממלאים את פיהם מים", מסביר קצובר ומדגיש כי "השקט התעשייתי הזה נגמר. הקמפיין הוא התחלה של מאבק עיקש לביטול הסכנה המרחפת על ההתיישבות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו