חיל האויר תקף בעזה

כלי טיס של חיל האויר תקפו כמה יעדים ברצועת עזה, בתגובה לירי הרקטה לעבר המועצה האזורית חוף אשקלון. ראש המועצה: לא נשלים עם הירי.

ניר הר זהב , כ"ג בטבת תשע"ד | עודכן: 22:46

חיל האויר תקף בעזה  -ערוץ 7
מטוס קרב
דובר צה"ל

כלי טיס של חיל האויר תקפו כמה יעדים ברצועת עזה בתגובה לרקטת הקסאם שנורתה הערב (חמישי) מרצועת עזה לכיוון שטח ישראל.

מדובר צה"ל נמסר כי חיל האוויר תקף אתר לייצור אמצעי לחימה במרכז רצועת עזה וכן אתר לאחסון אמצעי לחימה בצפון רצועת עזה. "ארגוני הטרור ברצועה שמו להם למטרה לפגוע באזרחי ישראל. צה"ל ימשיך לפעול בנחישות וככל שיידרש כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות", אמרו בדובר צה"ל.

כלי תקשורת פלסטיניים מדווחים על פצוע אחד במרכז רצועת עזה בעקבות תקיפת חיל האויר.

אזעקת צבע אדום נשמעה ביישובי המועצה האזורית חוף אשקלון ולאחריה נשמע פיצוץ. הרקטה נפלה בשטח פתוח סמוך לאחד היישובים. אין נפגעים ולא נגרם נזק. יציאת הרקטה זוהתה ככל הנראה מאזור בית לאהיא שבצפון רצועת עזה ומערכת "כיפה ברזל" לא הופעלה. מדובר בירי שני ביממה האחרונה לעבר שטח ישראל.

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, קרא לממשלה לנהוג באסרטיביות, כלשונו, כלפי ירי הרקטות מרצועת עזה. "אנו ערים למתח הבטחוני שנוצר באזורנו בימים האחרונים", אמר פרג'ון, "על הממשלה לנהוג באסרטיביות כלפי המפגעים וצה"ל יודע לעשות זאת. היישובים שלנו חזקים, אך לא נשלים עם הירי".

מוקדם יותר היום התייחס שר הביטחון משה יעלון לאירועי הטרור האחרונים מכיוון עזה, בהם רצח עובד משרד הביטחון שפעל לתיקון גדר המערכת ונורה על ידי מחבל. "זו הפעם הראשונה שצלף מעזה יורה על עובדים מהצד השני של הגדר", סיפר שר הביטחון. "חשבנו שיש כללי משחק שלא יורים על אזרחים שעובדים ליד הגדר. עד עכשיו לא ירו על אזרחים, ואנחנו נצטרך לשקול מה עושים כעת אם מישהו שינה את הכללים".

יעלון הדגיש כי ארגון החמאס אחראי לירי. "יצאנו מרצועת עזה ואף אחד לא התכוון לירות לשם. אבל לצערי משם יורים. אנחנו מצפים שהחמאס ימנע את הירי הזה. מבחינתנו זה בלתי נסבל ובגלל זה אנחנו מגיבים".