הנשיא פרס מגיב להסכם עם איראן
הנשיא פרס מגיב להסכם עם איראןדוברות

נשיא המדינה, שמעון פרס, ינצל את החודשים הספורים שנותנו לו עד לסיום תפקידו כדי להביא לשחרורו של יונתן פולארד. כך דווח ב"ידיעות אחרונות".

פרס, שצפוי להיפרד מלשכת הנשיא בחודש יולי הקרוב, התחייב להגביר את הלחץ על נשיא ארה"ב, ברק אובמה, כדי לשכנע אותו לשחרר את פולארד הכלוא כבר קרוב ל-29 שנה. בשיחות סגורות אמר פרס כי כשם שבישראל נהוג לקצוב עונש, כך לא ייתכן שפולארד, גם אם עשה דברים קשים, לא יזכה לחנינה.

עוד דווח כי נשיא המדינה יקבל מכתב עליו חתומים 106 חברי כנסת מהקואליציה והאופוזיציה, בו בקשה לשחרר את פולארד. את המכתב יעביר פרס לנשיא אובמה. במכתב מציינים חברי הכנסת כי בכירים בממשלים קודמים בארה"ב כבר טענו בעבר שניתן לשחרר את פולארד. "פולארד עבר עבירות חמורות, עליהן התנצלו הוא ומדינת ישראל", נכתב במכתב, "עם זאת, הזמן הרב שחלף מאז מחייב היום את שחרורו של פולארד. מחווה זו מתבקשת עבור יחסי ישראל-ארה"ב בעת הזאת".

מכתבם של 106 חברי הכנסת הוגש אתמול לשגריר ארה"ב בישראל דן שפירו, על ידי חברי הכנסת איילת שקד (הבית היהודי) ונחמן שי (העבודה), העומדים בראש השדולה בכנסת למען שחרור פולארד.

סגנית שר התחבורה, ציפי חוטובלי (הליכוד ביתנו), חזרה השבוע מביקור בארצות הברית, במהלכו נפגשה עם ראשי הקהילות היהודיות. לדבריה "יש קונצנזוס לגבי יונתן פולארד, זאת חובה מוסרית של ממשלת ישראל ויהדות ארצות הברית לדרוש את שחרורו".

"לאור הצביעות האמריקאית שהתגלתה השבוע עם פרסום פרשת האזנות, על ראש הממשלה לנצל את ההזדמנות הזאת כדי לתבוע מאובמה לשחרר את פולארד", הוסיפה חוטובלי.