"כל העם מזדהה עם כאבכן"

ראש עיריית ירושלים ניר ברקת ביקר את המשפחות השכולות מול בית ראש הממשלה. צו הפינוי נגד מאהל המשפחות - בוטל.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ו בטבת תשע"ד

"כל העם מזדהה עם כאבכן"-ערוץ 7
ברקת באוהל המחאה
חזקי עזרא

ראש העיר ירושלים ניר ברקת הגיע הבוקר לבקר את המשפחות השכולות המפגינות מול בית ראש הממשלה ולהביע את הזדהותו עם כאבם.

ברקת אמר למשפחות "באתי הבוקר להזדהות כמו כל עם ישראל אתכן המשפחות השכולות. כל עם ישראל כואב את כאבכם ומזדהה עם זעקתכם ללא קשר להחלטות הממשלה. הקול שלכם נשמע בצורה ברורה, זהו מסר ראוי ונכון ואין על כך ויכוח בעם". ברקת הוסיף כי "הוצאת הצו לא הייתה בידיעתי ואני מתנצל על כך. מיותר לציין כי העירייה אפשרה ומאפשרת את קיום המחאה, זוהי זכות דמוקרטית בסיסית ואנחנו נסדיר יחד עם המשפחות את העניינים הטכניים הכרוכים בכך לשביעות רצונם".

לשאלת ערוץ 7 האם הוא מתכנן לשלול את תעודות הזהות של חמשת המחבלים ממזרח ירושלים שישוחררו ולאפשר את כניסתם לבירה: "אני לא רוצה לדון בזה בתקשורת, אלו דברים שמחייבים אותנו לדון איתם מול הממשלה".

הבוקר דווח כי עיריית ירושלים הוציאה הבוקר (ראשון) בלחץ הממשלה צו פינוי לאוהל המחאה שהקימו המשפחות השכולות מול ביתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בירושלים. 

שירות בתי הסוהר פרסם הלילה את רשימת המחבלים המיועדים לשחרור. בשב"ס החלו להיערך לריכוז האסירים המיועדים לשחרור ולהעברתם מבתי הכלא לנקודת איסוף לקראת שחרורם מחר.

במשוחררים רוצחיהם של החייל בנימין מייסנר בשכם, פרידריך רוזנפלד באריאל, מרדכי רויטמן בחדרה, החייל יורם כהן, שלמה יחיא בקדימה, פרופסור מנחם שטרן בירושלים, יוסף פרחן, יגאל שחף, שרה שרון בחולון, חיים מזרחי ליד בית אל, שי שוקר, יוסף זנדני, יוסי חיון ומוריס אדרי בנתניה, ג'מיל חסון מדליית אל כרמל ומופיד כאנען מירכא.