"האתוס הציוני איבד את אחד מקברניטיו"

מנכ"ל תנועת בני עקיבא העולמית, הרב נועם פרל, ספד ליוסף (יוסקה) שפירא. הלוויתו בשעה 14:30 בבית העלמין בסגולה.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ו בטבת תשע"ד

מנכ"ל תנועת בני עקיבא העולמית, הרב נועם פרל, ספד ליוסף (יוסקה) שפירא שהלך לעולמו בשבת בגיל 87.

"היום איבד עם ישראל בכלל והציונות הדתית בפרט את אחד מהוגיו, יוצריו וקברניטיו של האתוס הציוני. יוסקה שפירא, בנו של הרב ישעיהו שפירא 'האדמו"ר החלוץ', שעמד עשרות שנים בראש תנועת 'בני עקיבא העולמית' נאסף לבית עולמו".

הרב פרל סיפר כי שפירא פעל בימי חייו לגשר בין העם היושב בציון ליהודי התפוצות. "על גשר זה הוביל יוסקה מאות שליחים צברים לניכר שחזרו ארצה בראש אלפי בני נוער וצעירים מבני הגולה שהחליטו להצטרף למעשה הציוני".

מנכ"ל "בני עקיבא" העולמית העיד כי אלפי משפחות מוקירות תודה על עבודתו של שפירא. "המדינה חבה לו את תרומתן והשתלבותן בכל שדרותיה. תודה לך יוסקה ומי יתננו גדול שבגדולים תחתיך. יהי זכרך ברוך".

השר לשעבר יוסף (יוסקה) שפירא, היה איש תנועת הפועל המזרחי, בנו של "האדמו"ר החלוץ" ופעיל בשדה החינוך הדתי לאומי. במשך שנים היה מראשי תנועת בני עקיבא העולמית, כיהן כשר ללא תיק מטעם תנועת מצ"ד בממשלות הרוטציה בראשות פרס ושמיר ובשנים המאוחרות יותר הקים את תנועת עוז ואת פרויקט נעל"ה.

מפלגת הבית היהודי פרסמה הבוקר הודעת אבל על פטירתו של שפירא - מעמודי התווך של המפד''ל בהמשך שנים רבות. "שפירא היה איש חינוך ואיש ארץ ישראל בכל מאודו ובנו של האדמו"ר החלוץ ממייסדי הפועל המזרחי", נאמר בהודעת המפלגה.

יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט הוסיף כי "השר שפירא היה איש ציבור במובן הנכון של המילה. כל חייו פעל למען הציבור בכל מסגרת שהיה בה, הן כמזכ"ל בני עקיבא, בסוכנות היהודית, הן בפוליטיקה וגם לאחר מכן כשהקים את תנועות עוז, תהילה ונעל"ה. יהיה זכרו ברוך".

הלווייתו של שפירא תיערך בשעה 14:30 בבית העלמין בסגולה.