חניה רכבים מכוניות
חניה רכבים מכוניותצילום: פלאש 90

עשרות בני אדם שביקשו להגיע בערב שבת האחרון לחיפה ולקריות נאלצו להחנות את רכבם וללכת ברגל כדי להימנע מחילול שבת.

כביש 22, אחד מצירי התנועה החשובים במפרץ חיפה, נסגר לתנועה במהלך סוף השבוע בשל עבודות תשתית ונהגים רבים המתינו בעומסי התנועה הכבדים.

ירדן, תושבת שכונת הדר בחיפה, סיפרה לערוץ 7 כי אחיה נאלץ להחנות את הרכב במרחק של שעתיים הליכה מהבית, כדי להימנע מחילול שבת. "אח שלי יחד עם אשתו והילדים הלכו ברגל עם המזוודות והגיעו אלינו אחרי שכולם כבר חזרו מקבלת שבת ותפילת ערבית".

חבר מועצת העיר חיפה מטעם "הבית היהודי", שי בלומנטל, שיגר מכתב דחוף לראש העיר יונה יהב ודרש לחקור כיצד הוחלט לסגור את הכביש דווקא בערב שבת, שעה שמאות עושים את דרכם לחיפה ולקריות. "עקב חסימה זו נגרמו עומסי תנועה כבדים ביותר בכל רחבי העיר. נסיעה של מספר דקות הפכה לנסיעה של שעות רבות.

"אני באופן אישי חוויתי עומס תנועה כבד מגשר פז להדר ומנווה שאנן לקריית שמואל", סיפר בלומנטל. "נסיעה של רבע שעה הפכה לנסיעה בת 3 שעות. מאחר והחסימה בוצעה ביום שישי רבים מתושבי קריית שמואל וקריית חיים נאלצו להשאיר את רכבם בצידי הדרך ולצעוד רגלית לבתיהם עקב כניסת השבת בשעה 16:15".

בלומנטל הדגיש כי הוא מבין את החשיבות בביצוע עבודות תשתית בכביש 22, אך יש להימנע מגרימת נזק לתושבים. "אבקש כי תורה על הקמת צוות מקצועי אשר יבחן את אשר נעשה ויגבש המלצות למקרים הבאים תוך בדיקת מציאת חלופות נסיעה טובות יותר ופרסום דבר החסימה באופן שיגיע לתושבים באופן ודאי", הציע.